Yürüyemeyen Küçük Ramazan Yardım Bekliyor

Yürüyemeyen Küçük Ramazan Yardım Bekliyor

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde sol ayağı felçli olan 5 yaşındaki Ramazan Kurt, tedavisi için yardım bekliyor.Ceylanpınar’da 4 çocuklu ailenin 3. çocuğu olan Ramazan’ın durumu yürekleri burkuyor....

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde sol ayağı felçli olan 5 yaşındaki Ramazan Kurt, tedavisi için yardım bekliyor.

Ceylanpınar’da 4 çocuklu ailenin 3. çocuğu olan Ramazan’ın durumu yürekleri burkuyor. Baba Ahmet Kurt, gündelik işçi olarak çalıştığını fakat çocuğunun tedavisini yaptıramadığını belirtti. Ahmet Kurt, "Gün geçtikçe Ramazan’ın hastalığı ilerliyor. Ayaklarında sürekli yaralar baş gösteriyor. Hastalığın daha fazla ilerlememesi için oğlumuzun bir an önce tedavisine başlanması lazım. Ancak bizim maddi durumumuz yetmediği için bu tedaviyi yaptıramıyoruz. Bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz" dedi.

Ramazan’ın henüz bebekken sırtındaki kesenin alınmasından sonra sol ayağının dizden aşağısının felçli olduğunu ifade eden gözü yaşlı anne Zeynep Kurt ise, ‘’Evde bakım ücreti ile çocuk bezi alıyoruz. 3 ayda bir Diyarbakır Devlet Hastanesi’ne gidiyoruz ve maddi olarak çok zorlanıyoruz. Maddiyat bir tarafa imkanımız olsa çocuğumuzu Diyarbakır dışında hastanelere götürmek isteriz’’ diye konuştu.

Çocuğunun yaşıtları gibi koşup oynayamadığını, hatta bazen yürümekte bile sıkıntı yaşadığını belirten Zeynep Kurt, ’’Çocuğumu o halde gördüğümde yüreğim parçalanıyor. Yardımseverlerden oğlumun tedavisi için destek istiyorum. Tedavisi olamıyorsa da, en azından ortopedik olarak müdahale edilirse kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir’’ ifadelerini kullandı.

Eşinin gündelik işlerde çalıştığını ifade eden Kurt, "İmkanlarımız doğrultusunda doktora götürüyoruz, fakat yetmiyor. Çocuğumun çaresizliğine çare olacak bir hayırsever, bir doktor yok mu?" diyerek yetkililerden kendilerine uzanacak bir yardım eli beklediklerini vurguladı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.