1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Hayvan Sevgisi Körfezli Çocuklara Aşılandı
Hayvan Sevgisi Körfezli Çocuklara Aşılandı

Hayvan Sevgisi Körfezli Çocuklara Aşılandı

Körfez Belediyesi tarafından ilçedeki ilkokul 4. sınıf öğrencilerine hayvan sevgisiyle alakalı eğitim verildi.Körfez Belediyesi, ilköğretim öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak, tüm canlıların yaşa...

A+A-

Körfez Belediyesi tarafından ilçedeki ilkokul 4. sınıf öğrencilerine hayvan sevgisiyle alakalı eğitim verildi.

Körfez Belediyesi, ilköğretim öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak, tüm canlıların yaşama hakkına sahip olduğu bilincini yerleştirmek, doğa ve yaşam dostu birer birey olmalarına destek olmak amacıyla eğitim gerçekleştirdi. Eğitimlerde öğrencilere, hayvanlara yaklaşım, hayvan besleme, hayvan davranışları ve hayvan sağlığı, sokak hayvanlarının kısırlaştırma, aşılama ve kulak küpesi takılma işlemlerinin nasıl yapıldığı, yaralı hayvanların hangi şartlarda alınıp tedavi edildikleri gibi bilgilerin yanında, hayvanların beden dilinden anlamaları gereken konularda onların mutluluk, mutsuzluk, sevinç ve öfkeli hallerinin nasıl anlaşılacağı konularında çeşitli bilgiler verildi.

Öğrencilere ayrıca, sokak hayvanlarının yaralanması veya hastalıkları durumunda yapılması gerekenlerin yanı sıra sokak hayvanları için Körfez Belediyesi Çözüm Masası’ndan telefonla yardım istenilebileceği de anlatıldı. Eğitimleri veren belediye yetkilileri ise doğayı paylaşan sevimli dostların yaşama haklarının güvence altına alınması için herkesin sorumluluk taşıması gerektiğini vurguladılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT