1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. İYİ Partili Öztürk’ten Cumhur İttifakı’na: “Kendi kendilerini yalanladılar”
İYİ Partili Öztürk’ten  Cumhur İttifakı’na:  “Kendi kendilerini yalanladılar”

İYİ Partili Öztürk’ten Cumhur İttifakı’na: “Kendi kendilerini yalanladılar”

Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde Meral Akşener’e yönelik yaptığı “Evine dön” çağrısıyla ilgili soruya,Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Makul bir davettir. İYİ Parti yerli ve millidir.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İYİ Partili Başkan Öztürk’ten yanıt geldi

A+A-

GÜNAY PABUŞÇU-Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde Meral Akşener’e yönelik yaptığı “Evine dön” çağrısıyla ilgili soruya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Makul bir davettir. İYİ Parti yerli ve millidir.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İYİ Partili Başkan Öztürk’ten  yanıt geldi.Daveti, "Tarihte emsali görülmemiş, tuhaf bir davranış . Doğru bulmuyorum” diyerek yanıtlayan Başkan Öztürk, “Bu davet ve partimizin yerli ve milli olduğu söylemleri, İYİ Parti’ye yapılan tüm ithamların, tüm hakaretlerin, iftiraların bir yalanlaması olarak görüyorum.” dedi.

“Partiyi bırak, gel söylemi, yanlış!”
Davetin siyasi tarihte emsali görülmemiş bir davet olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, “Bahçeli’nin Meral Akşener’e ‘yuvana dön’ davetini doğru bulmuyorum. Bir siyasi parti genel başkanının, bir başka siyasi parti başkanına, partiyi bırak, benim partime gel söylemini tuhaf buluyorum. Siyasette emsali görülmemiş bir üslup olarak değerlendiriyorum.” diye konuştu.

“Kendi kendilerini yalanladılar”
Uzun zamandır yerli ve milli olmadıklarını söyleyen Cumhur İttifakı'nın, partilerinin yerli ve milli olduğunu itiraf etmiş olmaları değerlendiren Başkan Öztürk, “Sayın Başkan Meral Akşener ve İYİ Parti’ye yapılan, tüm ithamları, tüm hakaret ve iftiraları kendi ağızlarıyla yalanladılar. Madem ki Sayın Akşener FETÖ, HDP, PKK ile işbirliği içindeydi ve zilletin bir parçasıydı, nasıl olur da böyle bir ismi partinizde görmekten mutluluk duyacaksınız? Şu anda MHP teşkilatları da bir şok içinde. Geçmişteki tüm o ifadelerin gerçeği yansıtmadığının bir kabulü olarak görüyoruz.” dedi.

“Milletimizi İYİ Parti’den kucaklayacağız”
Bu söylemleri, milletin İYİ Parti’ye yönelik tutulamaz teveccühünün yarattığı sonuçlar olarak yorumlayan Başkan Öztürk, “Biz 2, 5 sene önce yepyeni bir yuvada, siyasi yolculuğumuza başladık. Dolayısıyla bizim yuvamız İYİ Parti’dir. Tüm milletimizi buradan kucaklayacak ve partimizi iktidara taşıyacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ne demişti?
Erdoğan, cami olarak ibadete açılan Ayasofya’da ikinci kez cuma namazı kıldıktan sonra gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin geçen günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik yaptığı “Evine dön” çağrısıyla ilgili soruya Erdoğan “Makul bir davettir” şeklinde yanıt vermiş ve şöyle konuşmuştu: “Birlik beraberliğin tesisine yönelik bir adım olabilir. HDP’yle beraber olmak, milli ve yerli olarak düşündüğümüz İYİ Parti’ye uygun düşmeyebilir. Ne kadar birlik beraberlik artarsa iyi olur." demişti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT