1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. KARACASU

  4. Karacasu'da iki bina daha karantinaya alındı!
Karacasu'da iki bina daha karantinaya alındı!

Karacasu'da iki bina daha karantinaya alındı!

Vaka sayılarının hızlı bir şekilde yükselmesi nedeniyle olağanüstü toplanan Karacasu İlçe HIfzıssıhha Kurulu, Küçükdağlı Mahallesi'nde iki binanın 15 gün süreyle karantinaya alınmasına karar verdi.

A+A-

Salgının yeniden yayılmaya başladığı Aydın'ın Karacasu ilçesinde vaka artışı herkesi endişelendiriyor. Tedbirlerin yeniden artırıldığı ilçede Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Ahmet Soley'in başkanlığında olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıdan yeni karantina kararları çıktı. 6 aktif vaka ve 16 temaslının bulunduğu Küçükdağlı Mahallesi 40/2 Sokak'ta yer alan TOKİ Evleri K2-3 ve K2-4 blokları tedbir amacıyla 15 gün süreyle karantinaya alındı. Konuya ilişkin açıklama yapan Karacasu Kaymakamlığı şu ifadeleri kullandı:
"Covid-19 salgınının daha fazla yayılması, temaslı ve vaka sayılarının kontrol edilemeyecek boyutta artmasının önüne geçebilmek amacıyla ilçemiz Merkez Küçükdağlı Mahallesi 40/2 Sokak TOKİ Evlerinin K2-3 ve K2-4 Bloklarında 26.10.2020 Pazartesi günü saat 00:01'den itibaren 15 gün süre ile karantina uygulanıp bu bloklara giriş ve çıkışların kapatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir."

Açıklamada karantina altındaki yerlerin 24 saat kontrol altında tutulacağı, izole edilen vatandaşların ihtiyaçlarının Vefa gruplarınca karşılanacağı belirtildi. Karantina kurallarını ihlal edenler hakkında yasal işlemler gerçekleştirileceği vurgulandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT