1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Kilis Yapılanma Projesi
Kilis Yapılanma Projesi

Kilis Yapılanma Projesi

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Kilis İl Özel İdaresi “Kilis Yapılanma Fizibilite Raporu” adıyla İpekyolu Kalkınma Ajansı ile doğrudan faaliyet kapsamında ortak proje yürütmek üzere pro...

A+A-

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, Kilis İl Özel İdaresi “Kilis Yapılanma Fizibilite Raporu” adıyla İpekyolu Kalkınma Ajansı ile doğrudan faaliyet kapsamında ortak proje yürütmek üzere protokol imzaladığını söyledi.

Genel Sekreter Mustafa Bolat, "Proje, alanında bir ilk olup köylerimizde bulunan mevcut bütün yapıların kayıtları çıkarılıp A.B.C.D. şeklinde kategorileştirilecek ve köylerde başlatılacak Köy Kentsel dönüşümüne altlık oluşturacaktır. Herhangi bir doğal olayda binaların fizikiyapısı, dayanıklığı,köylerdeki evlerin yerleşim durumu, binaların betonarme, kargir,kerpiç çatılı, toprak bilgilerinin ve köylere ait resimler ve hane bilgilerinin olacağı proje ile ilgili köylerimizde çalışmalara başlanmış olup, çalışmalar üç ay süreli olarak yürütülecek ve proje sonunda elde edilen veriler kamuoyuyla paylaşılacaktır Projenin hazırlanması için her türlü desteği, projenin hayata getirilmesi için gerekli kaynağı tahsis eden, İpekyolu Yönetim Kurulunun Başkan ve üyelerine teşekkür ederim” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT