1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. Nazilli Devlet Hastanesi’nde tatbikat gerçekleştirildi
Nazilli Devlet Hastanesi’nde tatbikat gerçekleştirildi

Nazilli Devlet Hastanesi’nde tatbikat gerçekleştirildi

Nazilli Devlet Hastanesi'nin afet ya da acil durumlara hazırlıklı olması amacıyla oluşturulan HAP (Hastane Afet ve Acil Durum Planı) çerçevesinde her yıl yapılması planlanan masa başı tatbikatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

A+A-

HAVADİS HABER-Hastane Sivil Savunma Birimi koordinatörlüğünde yapılan tatbikatta, HAP masa başı tatbikatlarında hastane personellerine afet ve acil durumlarında nasıl hareket edeceği, acil durum planlarının uygulanabilirliği, hastanenin tıbbi ve fiziksel kapasite ve yeteneklerini nasıl verimli kullanabilecekleri aktarıldı.

HAP Komisyon Başkanı ve Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Engin Tetik ve üyelerinin iştirakiyle hastane yemekhanesinde gerçekleştirilen Masa başı tatbikatında senaryo gereği 10.00 sularında hastanenin kan bankasında, kan bankası deskinde bulunan bilgisayarda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın meydana geldi.

Kan bankası sorumlusu tarafından kırmızı kod verildi. Hastanenin santral görevlisi durumu hastane Başhekimi’ne bildirdi. Senaryo gereği yaşanan bu olaylar karşısında Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Engin Tetik tarafından Hastane Afet Acil Eylem Planı çerçevesinde, görevli personeller Hastane Afet Yönetim Merkezi'ne çağrıldı.

Afet Yönetim Merkezi'nde oluşturulan kurumlar arası koordinasyon yetkilisi, Sivil Savunma Uzmanı, halkla ilişkiler yetkilisi, tıbbi-teknik danışma kurul yetkilisi, operasyon, planlama, lojistik ve finans ekipleri hastane afet yöneticisi başkanlığında ilk durum değerlendirmesi yapılarak, yangınla ilgili gerekli iş akış süreçleri belirli bir plan dahilinde başarılı bir şekilde tamamlandı.

da3f8c18-d41c-4643-8e47-f2733c7fb3e6.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT