1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Öğrencilere Çevre Bilinci Anlatıldı
Öğrencilere Çevre Bilinci Anlatıldı

Öğrencilere Çevre Bilinci Anlatıldı

Kayseri’de, 5 Haziran Dünya Çevre Günü olması nedeniyle etkinlik düzenlendi.Düzenlenen etkinliğe Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Namık Güver, Tema İl Temsilcisi Abdülkadir Dağlı ve öğrenciler katıldı. E...

A+A-

Kayseri’de, 5 Haziran Dünya Çevre Günü olması nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Namık Güver, Tema İl Temsilcisi Abdülkadir Dağlı ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte açılış konuşması yapan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Namık Güver, "Birleşmiş Milletlerin 5 Haziran 1972’de İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlediği “insan ve çevre konferansının” sonuç bildirgesinde, dünyanın pek çok yöresinde giderek önemli boyutlara ulaşma eğilimi gösteren çevre sorunlarının tüm insanlığı tehdit eden bir sorun haline geldiği ve insanlığın bu ortak sorununa ancak koordineli bir işbirliği ile ortak çözümler getirebileceği vurgulanmıştır. Bu tarihten sonra 5 Haziran üye ülkelerce Dünya Çevre Günü kabul edilmiştir" dedi.

Tema İl Temsilcisi Abdülkadir Dağlı ise, öğrencilere doğayı korumalarını ve sahip çıkmaları gerektiğini söyledi. Dağlı ayrıca öğrencilere çam çeşitli göstererek çamların özelliklerini anlattı.

Öğrenciler, Dağlı’nın anlatımını dikkatle dinledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT