Göğüslerdeki Sarkmalara Estetik Ameliyatlı Çözüm

Göğüslerdeki Sarkmalara Estetik Ameliyatlı Çözüm

Estetik Cerrahi Opr. Dr. Nazmi Bayçın, göğüslerdeki gevşeme ve sarkmalara estetik göğüs dikleştirme ameliyatı ile kesin çözümler sağlanabileceğini söyledi.Kadınlarda göğüs sarkmalarına yönelik uygulan...

Estetik Cerrahi Opr. Dr. Nazmi Bayçın, göğüslerdeki gevşeme ve sarkmalara estetik göğüs dikleştirme ameliyatı ile kesin çözümler sağlanabileceğini söyledi.

Kadınlarda göğüs sarkmalarına yönelik uygulanacak estetik çözümler hakkında açıklamalarda bulunan Estetik Cerrahi Opr. Dr. Nazmi Bayçın, “Göğüsler içlerinde hiç kas olmayan ve süt ile yağ dokusundan meydana gelmiş yapılardır. Bütün kadınlar göğüslerinin dik olmasını isterler. Ancak mevcut yapıları nedeniyle zaman içinde yer çekiminin etkisiyle, yaşın ilerlemesiyle, emzirme nedeniyle, yanlış sutyen kullanımı ve sık sık kilo alıp verme gibi nedenlerle sarkabilirler. Bu da birçok kadında ruhsal olarak sıkıntılı bir durum oluşturur. İçleri boşalmış veya derisi bol bir hale gelmiş göğüsler kadınlar için estetik anlamda ciddi bir olumsuzluk olarak ortaya çıkar. Bazı kadınlar oluşan bu hali kompleks haline bile getirebilirler. Sadece göğüsleri elbise içinde dik gösterebilen sutyenler de mevcuttur. Bunlar doğru kıyafetler ile göğüslerin görüntüsünü dik olarak gösterebilir ancak sorun aslında çözülmüş olmaz. Sadece bu durumda bir şekilde sarkmış olan göğüsler saklanmış olur. Ancak açık bir gece kıyafeti giyildiğinde, ya da bikini giydiğinizde göğüslerin mevcut durumu ortaya çıkacaktır” dedi.

“GÖĞÜS DİKLEŞTİRME AMELİYATLARINA OLAN TALEP ARTIYOR”

Göğüs dikleştirme ameliyatlarının sağladıkları hakkında Dr. Bayçın, “Bir kadın için hamile kalmak yaşabileceği en güzel duygulardan birisidir. Kadınlar hamile kaldıklarında salgılanan hormonlar sayesinde göğüsleri büyümeye başlar. Bebek süt emmeye başladığında her gün göğüsler süt ile defalarca dolar ve boşalır. Bu nedenle göğüs derisinde ciddi anlamda bir esneme meydana gelir. Bebek süt emmeyi bıraktığında ise göğüslerin içi boşalır ancak göğüslerdeki deri daralmadığı için göğüs sarkmaya başlayacaktır. Bu durumda da sarkık göğüsler kadınlara gerçekten huzursuzluk verecektir. Sarkık göğüslerden kurtulabilmek için ise estetik olarak sunulabilen çözümler mevcuttur. Sunulan bu estetik çözümler ile göğüsler dik ve diri bir görünüme sahip olabilmektedir. Göğüs dikleştirme ameliyatı ile sadece göğüsler dikleştirilmez aynı zamanda insanların psikolojisi de düzeltilir. Bu sayede kendilerine olan güvenleri tekrar yerine gelir. Bu nedenle de göğüs dikleştirme ameliyatlarına olan talep günden güne artmaktadır” açıklamasını yaptı.

“GÖĞÜS DİKLEŞTİRME AMELİYAT TEKNİKLERİ”

Göğüs dikleştirme ameliyat teknikleri hakkında bilgi veren Opr. Dr. Nazmi Bayçın, “Göğüs dikleştirme ameliyat ve teknikler göğüslerdeki sarkmanın derecesine bağlı olarak değişmektedir. Hafif dereceli gevşemiş ve sarkık göğüslerde uygulanacak tekniğe memelerin büyüklüğüne bağlı olarak karar verilmektedir. Orta ve üst derecede gevşek ve sarkık göğüslerde ise iki farklı türde teknik uygulanır. Göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi göğüslerinizin de bir taramadan geçirilmesi yararlı olacaktır. Bu nedenle ameliyat öncesinde bir mamografi çektirilmesi tavsiye edilir. Düzenli kullanılan ilaçlar varsa bunların ameliyattan en az bir hafta önce bırakılması gerekir. Sigara yaraların iyileşmesini geciktirdiği için ameliyattan önce olabildiği kadar erken bırakılması ve ameliyattan sonra da tam iyileşene kadar kullanılmamalıdır. Göğüs dikleştirme ameliyatları uygulanacak tekniğe göre 1,5 ile 3 saat arasında değişmektedir. O gün ise hastanede geçirilir. Verilen ilaçlarla gayet konforlu şekilde o günü geçirirsiniz” diye konuştu.

“AMELİYAT SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ”

Hastalarını ameliyat sonrası en kısa sürede normal hayata döndürmesiyle tanınan Dr. Nazmi Bayçın, ameliyat sonrasındaki iyileşme süreci ile ilgili olarak ise, “Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası evinizde yatmanıza gerek yoktur. Ağır işler dışında günlük kendi işlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Pek fazla ağrı hissetmezsiniz. Verilen ağrı kesiciler ile fazla ağrı hissetmezsiniz. Ayrıca size verilen antibiyotiği de 7 gün boyunca ara vermeden kullanmalısınız. Antibiyotiğin düzenli kullanılması mevcut yaraların iltihap kapmasına engel olmak açısından önemlidir. Göğüslerinizde kontrol ettiğinizde oluşan şişlik ve morarmalar normaldir. Bunlar bir hafta içinde iyileşirler. Şişliklere bağlı meydana gelen sertlikler de bir hafta içinde kaybolacaktır. Ameliyattan sonra evdeki ikinci gününüzde banyo yapabilirsiniz. Banyo yapmanız faydalı olacaktır. Vücudunuz ne kadar temiz olursa yaraların mikrop kapma riski de o kadar düşük olacaktır. Ameliyattan sonra ki birkaç gün içinde dışarı çıkıp gezmeye başlayabilir hatta ağır işler yapmamak şartıyla kendinizi iyi hissettiğinizde işinize de başlayabilirsiniz. Ameliyat sonrasındaki 7. günde yaralarınız kontrol edilir. Ameliyattan 2 hafta yaralarınız tam iyileştiğinde denize bile girebilirsiniz. Ameliyattan sonra göğüslerinize baktığınızda oldukça dik olarak görebilirsiniz. Bu normaldir. Zaman içinde kendi göğüs ağırlığının da etkisiyle biraz aşağı kayıp asıl yerine tam olarak oturur” şeklinde bilgi aktardı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.