CHP’li Bülbül’den Özgür Özel’e tam destek: Önce CHP sonra Türkiye değişecek!

CHP’li Bülbül’den Özgür Özel’e tam destek: Önce CHP sonra Türkiye değişecek!

Değişim tartışmaları süren CHP’de genel başkanlık yarışı başladı. CHP’de büyük kurultay öncesi iki isimden genel başkanlık için adaylık açıklaması geldi. Grup Başkanı Özgür Özel ve Eski PM Üyesi Örsan Öymen adaylıklarını açıkladı. CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül adaylığını açıklayan Özel’i desteklediğini söyledi. Bülbül, “Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi bir değişim yapacak ve bu değişim Türkiye’yi değiştirecek.” açıklaması yaptı.

CHP’de büyük kurultay öncesi iki isimden genel başkanlık için adaylık açıklaması geldi. Grup Başkanı Özgür Özel ve Eski PM Üyesi Örsan Öymen adaylıklarını açıkladı.

 "CHP’deki değişim ülkedeki değişim için ön koşuldur. Çağrımız tüm üyelerimize, tüm seçmenlerimizedir. CHP değişirse Türkiye değişir" ifadeleri ile partililerden destek isteyen Özel’e destek, CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Süleyman Bülbül’den geldi. Bülbül, “CHP’de değişim olacaktır ve bu değişim CHP’yi Türkiye iktidarına taşıyacaktır.” dedi.

“CHP değişim yapacak ve Türkiye değişecek”

CHP’nin değişimin temsilcisi bir parti olduğunu hatırlatan Bülbül, “Bizler kurtuluşun ve kuruluşun partisi olarak 1923’te cumhuriyeti kurduk. Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte 6 okun ilkeleri çerçevesinde devlet kuran bir partiyiz. Değişimi o zaman da yaşadık. O dönemlerde de kadın erkek eşitliği, miras hakkı ve laik bir eğitim sistemiyle 6 ilkemiz doğrultusunda değişime imza attık. Bugün de Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi bir değişim yapacak ve bu değişim Türkiye’yi değiştirecek.” diye konuştu.

adsiz-tasarim.png

“CHP değişimle ülke iktidarına kavuşacak”

Kurultayla birlikte değişimin ve yenileşmenin önünü açacaklarını bildiren Bülbül, CHP’nin yeni yol haritasını anlatarak şunları söyledi:

“Cumhuriyet’in 2. yüzyılında CHP yine değişime önder olacak, yenilenmenin lideri olacak ve partimiz bu değişimle birlikte parti içi demokrasiyi ortaya koyacaktır. Parti organı seçimlerinde tabanın sesini tavana kadar yansıtacağız. Tüzük ve program değişikliği birlikte kurultayda değişimin ve yenileşmenin önünü açacağız. Bu çerçevede CHP Grup Başkanımız Özgür Özel, CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Grup Başkanımız Özgür Özel, CHP’nin sol değerleriyle sosyal demokrat bir parti olduğunu, emekçinin, ezilenlerin ve yoksul halkın yanında olacağını ve bu çerçevede politika yapılması gerektiğini söyledi. Sayın Özel, CHP’nin yoksulluğa, yolsuzluğa ve ranta karşı kimliğini ortaya koyacağını, partinin 6 önemli ilkesiyle parti içi iktidarın ardından ülke iktidarına kavuşacağını vurguladı.”

“Özel’i destekliyorum”

Genel başkanlık yarışı öncesi tarafını net bir şekilde açıklayan Bülbül, “Ben de Grup Başkanımız Özgür Özel’e destek veriyorum. Bugün bu çerçevede İzmir İl Kongresi’ne katıldık. Tüm Türkiye’de kongrelere katılacağız. Bu konuda açıkladığımız ülkenin dört bir yanına umut veren tutum belgemizi 86 milyon vatandaşımıza anlatacağız. Biz, bu düzenden yana olmayanların sesi olacağız. CHP’de değişim olacaktır ve bu değişim CHP’yi Türkiye iktidarına taşıyacaktır.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.