Chp’li Vekillerden Teşekkür Ziyareti

Chp’li Vekillerden Teşekkür Ziyareti

2015 genel seçimlerinde İzmir’de birinci çıkan CHP İzmir milletvekilleri, Selçuk ilçe örgütüne teşekkür ziyaretinde bulundu. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter başkanlığında partinin Selçuk ilçe örgütü...

2015 genel seçimlerinde İzmir’de birinci çıkan CHP İzmir milletvekilleri, Selçuk ilçe örgütüne teşekkür ziyaretinde bulundu. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter başkanlığında partinin Selçuk ilçe örgütünü ziyaret eden CHP’li vekiller, parti yönetimi ve tüm partililere Selçuk’ta yapmış oldukları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Türkiye genelinde alınan sonuçları değerlendiren CHP İl Başkanı Serter; “Bu sonuçtan tek sevindiğimiz bir nokta var. O da İmparatorluğu kırdık ve yıktık” dedi.

Kalabalık bir gurupla karşılanan ve partilileri ile birlikte seçimleri değerlendiren CHP’li vekiller, bundan sonra hep birlikte daha çok çalışarak CHP’nin çok daha üst noktalara çıkacağına inandıklarını kaydetti. Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, İzmir’de ve Türkiye genelinde daha büyük bir başarı beklediklerini tahmin ettiklerini, ancak bu sonuçtan da büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Seçimde tek sevindikleri çok önemli bir nokta olduğuna dikkat çeken Serter; “CHP olarak hep beraber yapmış olduğumuz başarılı çalışmalarla imparatorluğu kırdık ve yıktık. Burada hepimizin bir emeği, bir bedeli var. Bu bedelin karşılığını inşallah önümüzdeki günlerde hep beraber alacağız. Türkiye daha aydınlık günlere gidecek. Ben buna inanıyorum. Bundan sonra çok daha sağlıklı, daha güzel günlerimiz olacak. Benim buna inancım tamdır” dedi.

Yapılan seçimin sadece bir milletvekili seçimi olmadığına dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, şöyle konuştu: “Bu seçim ülkenin geleceğini belirleyen, Türkiye’nin kaderini belirleyen bir seçimdir. Bu seçimde bizim beklentimiz daha yüksek bir çıta idi ama bunun için hem seçim bildirgemiz, hem genel başkanımız hem de genel merkezimiz çok başarılı bir kampanya yürüttü. 2011’de yüzde 49 olan AKP ve bir yıl önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 52 oy alan Recep Tayyip Erdoğan bu seçimde kaybetmiştir. Açık ve net.”

Seçim sonucuyla Türkiye’nin rahat bir nefes aldığına dikkat çeken Çam; “Parlamenter demokrasinin devam etmesi için halkımız karar vermiştir. Biz, belki milletvekili sayısı ve oy oranı bakımından düşük kaldık ama bu durum sizlerin moralini bozmasın” dedi.

Selçuk’ta çok başarılı bir oy oranı yakaladıklarını belirten Çam; seçim çalışmalarında emeği geçen tüm partili arkadaşlarına ve oy veren seçmene bir kez daha teşekkür etti.

Bunun bir ilk ve bir başlangıç olduğunu belirten Ali Yiğit; “İnşallah bir sonraki seçimde tek başımıza iktidar olacağız. Bunda sizlerin katkısının çok daha fazla olacağına inanıyorum” dedi.

Kan kaybetmediklerini belirten Özcan Purçu; “Bu yüzden çok mutluyuz. Bizim cumhuriyetimiz Atatürk’ten bize emanet. Dolayısıyla biz bu emaneti CHP üyeleri olarak, çalışanları olarak bu mirasa sahip çıkmalıyız. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için mücadelemizi bırakmayacağız” diye konuştu.

Seçimlerde partisinin daha çok yüksek oy alma beklentisi içerisinde olduğunu, ancak neden alınmadığını da hemen bir çalışma başlatarak hep beraber bulmaya çalışılması gerektiğine dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır; “Ben iktidar olmak istiyorum, siz de istiyorsunuz bunu. O zaman bırakmak, pes etmek yok. Tam tersine gün; toparlanma, dirilme, ayağa kalkma günüdür. Şimdi daha çok görevimiz var ve daha çok çalışacağız. Ben diliyorum ki bu parti 2019 seçimlerinde tek başına iktidar olsun” dedi.

AK Parti-CHP koalisyonu söylemlerinden rahatsızlık duyan partililerin bu konudaki tepkilerine de kendi adına net cevap veren Bayır; “Bana göre AKP ile koalisyona girmemiz demek; bu partiyi 2019 seçimlerinde barajın altına çekmek demektir” diye konuştu.

Partisinin bir kez daha Ana Muhalefet partisi görevini yapmasını istemediğinin de altını çizen Bayır; şunları söyledi: “Ben parti tabanının bizlerden beklediği yanıtı vermek istiyorum. 50 yıldır iktidar olma özlemi içerisinde olan insanlarımız var. Biz tabi ki, bu kararları hep birlikte oturup, sağlıklı bir şekilde tartışarak karar vereceğiz. Ama yapılması gereken en büyük şey; bir zafer sarhoşluğuna kapılmak değil, bugünden başlayıp partiyi gençleştirmeliyiz, kendimizi sorgulamalıyız ve parti disiplinini de oturtmalıyız.”

Meclise giremeyen, ancak çalışmalarına kaldıkları yerden devam eden Sevda Erdan Kılıç ve Ednan Arslan’ın da katıldığı ziyarette; her iki aday da Selçuk’ta çıkan sonuçtan dolayı tüm partilileri tebrik etti.

Selçuk’ta çıkan sonuçla AK Partiye diz çöktürdüklerini belirten Arslan; “Artık biz Belevi’yi geçtikten sonra Selçuk’a alnımız dik giriyoruz. Selçuk Belediyesinin önünden daha dik, daha onurlu geçeceğiz” diye konuştu.

Ziyaret sonunda bir gazetecinin koalisyon hükümetinin nasıl oluşabileceği yönündeki sorusuna da tahmini cevap veren CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter; “Ya CHP-MHP dışarıdan HDP destekli; ya da AKP-MHP bir koalisyon yapabilir” değerlendirmesini yaptı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.