Kktc Milli Eğitim Bakanı Berova Edirne’de

Kktc Milli Eğitim Bakanı Berova Edirne’de

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova ve beraberindeki heyet, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’ü makamında ziyaret etti. Avrupa Parlamentosu’nun Türk...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova ve beraberindeki heyet, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’ü makamında ziyaret etti. Avrupa Parlamentosu’nun Türk askerlerinin Kıbrıs’tan çekilmesi talebini yorumlayan Bakan Berova, "Bu tür talepler zaman ve süreç içerisinde sürekli olarak periyodik aralıklarla gündeme getirilmeye çalışılıyor. Açıkçası çok önemsemiyoruz" dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde bulunan rektörlük binasındaki ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"AVRUPA PARLAMENTOSU’NU AÇIKÇASI ÇOK ÖNEMSEMİYORUZ"

Bakan Berova, Avrupa Parlamentosu’nun son açıkladığı raporda, Türk askerlerinin Kıbrıs’tan çekilmesi taleplerinin sorulması üzerine, "Bu tür talepler zaman ve süreç içerisinde sürekli olarak periyodik aralıklarla gündeme getirilmeye çalışılıyor. Bizim için esas olan Türkiye’nin Kıbrıs’taki garantilerinin devamıdır. Çünkü adamızda biliyorsunuz geçmişte çok üzücü kanlı olaylar yaşadık. Ana vatan Türkiye’nin KKTC’nin her zaman yanında olması bizim ülkemiz açısından vazgeçilmez olandır. Biz bunu düşünüyoruz ama bu tür tespitler zaman zaman yapılıyor biz bunları çok önemsemiyoruz açıkçası" şeklinde cevap verdi.

"BİZİM İÇİN ESAS OLAN VE AS OLAN ANAVATAN TÜRKİYE İLE İLİŞKİLERİMİZDİR"

Türkiye’de gerçekleşen milletvekili genel seçimlerini de değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Berova, "Bizim için Türkiye’de siyasiler partiler her şey değişebilir ancak bizim için esas olan ve as olan anavatan Türkiye ile ilişkilerimizdir. Tüm bu süreç boyunca Türkiye’de çeşitli hükümetler gelmiştir, değişmiştir. Ama KKTC ile Türkiye arasındaki ilişkiler hep en sıcak düzeyde kalmıştır" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.