Mhp’li Karakoç’tan Diyarbakır’daki Olaylara İlişkin Açıklama

Mhp’li Karakoç’tan Diyarbakır’daki Olaylara İlişkin Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Teyar Karakoç, İHYA-DER Başkanı Aytaç Baran’a yönelik düzenlenen suikastın ardından 4 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır milletvekili adayı Mehmet Teyar Karakoç, İHYA-DER Başkanı Aytaç Baran’a yönelik düzenlenen suikastın ardından 4 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili değerlendirmede bulunurken, Diyarbakır’da işlerin çığırından çıktığını ve sokaklarda eşkıyaların kol geldiğini söyledi.

Yaşananların ülke ve milletin hızla bölünmeye ve parçalanmaya doğru yol aldığını gösterdiğini söyleyen Karakoç, Diyarbakır ve bölgenin çok hassas bir süreçten geçtiğini kaydetti. Karakoç, "Kan üzerinden siyaset yapan küresel sermayeye teslim olmuş alçak çevrelerin yıllardır çözüm süreci diyerek vatandaşlarımızı aldattığı, milletimizi ise kandırdı gerçeği ayan beyan ortaya çıkmıştır. Bilinmeli ve kabul edilmeli ki ülkemiz ve milletimiz hızla bölünme ve parçalanmaya doğru yol almaktadır. İlimiz ve bölgemiz çok önemli ve hassas bir süreçten geçmektedir. Yaşadığımız memlekette işler çığırından çıkmakta, sokaklarda eşkıyalar kol gezmektedir. Peygamberler şehri Diyarbakır’ın mübarek toprakları Türk ve İslam düşmanlarının ayakları altında çiğnenmekte ve bin yıllık kardeşliğimizin dinamitleri tek tek yerlerinden sökülmektedir. Kan dilli eşkıya bölgemizi kaos ve kargaşaya sürüklemek için çirkefçe oynamakta tekrar kalleşçe pusular kurarak bombalar patlatmakta, kirli eylemler ile insanlarımızın oluk oluk kanını akıtarak Büyük Ortadoğu Projesi uğruna Diyarbakırlı vatandaşlarımızı bir bir yere düşürmektedir. Yıllardır susacak ve sınır dışına çıkacak denilen silahlar göz önünde yanı başımızda patlamakta, halkımızın mal ve can güvenliğini ortadan kaldırmaktadır. Silah sesleri sabahlara kadar uykuları bölmekte, gün ortası şehrin merkezinde karşılıklı çatışmalar yaşanmaktadır. Masum ve günahsız insanlar zarar görmekte ateş sadece düştüğü yeri yakmakla kalmamakta olabildiğince etrafı ve çevreyi tehdit etmektedir. Son günlerde Diyarbakır’da yaşanan olaylara sessiz kalmanın faturasının elbet ağır olacağı bilinmeli, memleketimizi kargaşa ve kavgaya sürüklemeye çalışanlar yetkililerce bir an evvel tespit edilerek mutlaka adalete teslim edilmeli. Mutlaka geciktirilmeden tedbir ve önlemler artırılmalı sağduyu ve sükunet hakim kılınmalıdır. Diyarbakır evimizdir, evimizi huzursuz etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur ve olmamalıdır" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.