Aliağa Karadenizliler Kültür Ve Dayanışma Derneği Yayla Şenliklerine Hazırlanıyor

Aliağa Karadenizliler Kültür Ve Dayanışma Derneği Yayla Şenliklerine Hazırlanıyor

Aliağa Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Yunt Dağı Yayla Şenlikleri’nin bu yıl 20.’si gerçekleştiriliyor.İzmir’in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren Karadenizliler Kültü...

Aliağa Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Yunt Dağı Yayla Şenlikleri’nin bu yıl 20.’si gerçekleştiriliyor.

İzmir’in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği, her yıl haziran ayında gerçekleştirdiği yayla şenlikleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Dernek Başkanı İbrahim Eroğlu herkesi yayla şenliklerine davet etti.

14 Haziran Pazar günü Yunt Dağı’nda yapılacak yayla şenlikleri kapsamında Karadeniz yöresine ait oyunlar ve yöresel sanatçılar sahne alacak. Karadeniz’in yöresel sanatçılarından Yakup Atalay, Nuri Bahadır ve İhsan Aydın’nın Karadeniz ezgilerinden oluşan şarkıları şenliğe katılan vatandaşlara keyifli bir hafta sonu yaşatacak. Ayrıca şenlikte horon ve tulum da katılımcıları coşturacak.

EROĞLU: KARADENİZ’İN TÜM GÜZELLİKLERİNİ ORTAYA KOYACAĞIZ

Karadeniz kültürünün tanıtılmasında yayla şenliklerinin çok önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Aliağa Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Eroğlu, "Geleneksel yayla şenliğimizin 20.’sini 14 Haziran Pazar günü gerçekleştireceğiz. Şenliğimiz için çalışmalarımız son aşamaya geldi. Vatandaşlarımıza eğlenceli bir hafta sonu yaşatacağız. Şenliğimizde Karadeniz müziklerinin vazgeçilmez çalgıları kemence ve tulum eşliğinde verilecek olan konserler ile onlarca vatandaşımız horon oynayacak. Karadeniz’in tüm güzelliklerini ortaya koyacağız. Herkesi şenliğimize davet ediyorum" diye konuştu.

14 Haziran Pazar günü Yunt Dağı’nda gerçekleştirilecek olan yayla şenliğine katılmak isteyen vatandaşlar için saat 08.30’da Aliağa Demokrasi Meydanı’ndan otobüs kaldırılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.