Başkan Polat’a, İnönü Üniversitesi Tarafından Teşekkür Plaketi

Başkan Polat’a, İnönü Üniversitesi Tarafından Teşekkür Plaketi

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından organize edilen Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi’ne destek veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür plaketi verildi.“Kurums...

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından organize edilen Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi’ne destek veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür plaketi verildi.

“Kurumsal Yönetim ve Kurumsallaşma“ başlığı altında gerçekleştirilen Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi, İnönü Üniversitesi yerleşkesindeki Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki sempozyumlarla devam ediyor. Kongrede, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerin üst yönetimlerde görev yapan akademisyenler ve bilim adamları ekonomide üretim, tüketim ve kurumsallaşma konularında sunum yapıyorlar. Yeşilyurt Belediyesi, üç gün sürecek olan Turgut Özal Uluslararası Ekonomi ve Siyaset Kongresi’ne destek sağlayan kurumlar arasında yer alıyor.

Bugün gerçekleşen panele katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a kongreye desteklerinden dolayı İ.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tekici tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

“ TÜRKİYE, EKONOMİYE YÖN VEREN ÜLKELER ARASINDA OLMALI”

Verilen plaketten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Türkiye’nin ekonomiye yön veren ülkeler arasında yer alma zamanının geldiğini söyledi. Türkiye’nin ihraç ettiği ürünlerin kıymetli ve değerli olduğunu vurgulayan Başkan Polat, “Bizler nerede ve hangi görevde olursak olalım temel hedefimiz, bu güzel ülkenin milletine hizmet etmektir, bizler bu milletin hizmetkarıyız. Kongreye adı verilen hemşehrimiz eski Cumhurbaşkanımız rahmetli Turgut Özal’ı rahmet ve saygıyla anıyorum. Türkiye açılım ve değişim dönemini Özal ile birlikte yaşamaya başlamış ve farklı bir konsepte bürünmüştü. Akademisyenler ve bilim adamları sayesinde ihraç ettiğimiz ürünlerin değeri ve kıymeti daha fazla artacaktır. Yeni, farklı ve ihtiyaçlara cevap verecek ürünler çıkarmak durumundayız, üretim aşamasında siz değerli hocalarımızın emeklerine önem verilmeli. Sizlerin yetiştirdiği kıymetli öğrencilerimizin ülkemizin büyümesi için daha fazla çalışacaklarına yürekten inanıyorum. Genç kardeşlerimizin vizyon ve ufku sayesinde Türkiye daha iyi durumlara gelecek. Artık gelişen ülkeler arasında sıyrılıp ekonomiye yön veren ülkeler arasında olmalıyız. Siyaset kurumları da bu çalışmalara destek veren tarafta olacak” dedi.

Başkan Polat, konuşmasının sonunda Türkiye’nin değişim ve dönüşümüne öncülük eden eski Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal’ın adının kongreye verilmesinden dolayı İnönü Üniversite yönetimine de teşekkür etti. Polat ayrıca, panele konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Nalan Akdoğan, Prof. Dr. Günal Önce, Prof. Dr.Dilek Demirbaş ve Prof.Dr. Mahmut Tekin’e teşekkür plaketlerini verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.