Bilecik Belediyesi Spor Merkezi Vatandaşların Hizmetine Girdi

Bilecik Belediyesi Spor Merkezi Vatandaşların Hizmetine Girdi

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, bayanlara kazandırılan Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde mahalle sakinleri ile birlikte spor yaptı.Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki...

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, bayanlara kazandırılan Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde mahalle sakinleri ile birlikte spor yaptı.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki açılış programına katılan Belediye Başkanı Selim Yağcı, bayan mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi olarak güzel bir projeyi uygulamaya koyduklarından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, “Hemşehrilerimize başta fiziki olmak üzere sosyal ve kültürel alandaki birçok hizmet ile buluşturan Bilecik Belediyesi açılışı yapılan spor merkezinde bayan mahalle sakinlerimizin verimli zaman geçirmesinin yanı sıra sağlıklı bir yaşam sürmelerine olanak sağlayacak” dedi.

’’BAYAN MAHALLE SAKİNLERİMİZ GÜZEL VE VERİMLİ BİR ZAMAN DİLİMİ GEÇİRECEKLER’’

Bilecik Belediyesi Spor Merkezi’nin birçok anlamda güzel hizmetler vereceğine inandıklarını kaydeden Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları aktardı:

’’Bilecik Belediyesi olarak uygulamaya koyduğumuz Spor Merkezi’miz, bayan mahalle sakinlerimize güzel ve verimli zaman dilimi geçirmelerine imkan verecek. Fiziki mekanlar her zaman yapılır. Ancak bu mekanlara anlam kazandıranlar insanlardır. Sizler bu mekanları kullanarak, buraları verimli hale getireceksiniz. Mahallemizdeki bayan sakinlerimizi burada gerek sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için gerek verimli bir zaman dilimi geçirmeleri için buraya davet ediyoruz. Bilecik Belediyesi olarak böyle güzel bir mekanı bayanlarımıza sunduğumuz için çok mutluyuz. Her zaman ifade ettiğimiz şekliyle ’Hep birlikte daha iyiye daha güzele’ diyorum.’’

’’SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN HERKESİ SPOR MERKEZİMİZE BEKLİYORUZ’’

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezunu Ruhan Aslan ise, Bilecik Belediyesi tarafından hizmete giren spor merkezinin son derece faydalı anlamda kullanılacağına dikkat çekti. Mahalle sakinleri ile spor anlamında güzel çalışmalar gerçekleştireceklerine inandıklarını kaydeden Aslan, ’’Öncelikle bizlere spor anlamında böyle güzel bir imkanı sağlayan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Teknolojinin son imkanları ile donatılan spor merkezinde; 8 adet koşu bandı ve 6 adet bisikletin yanı sıra plates ve step aerobik malzemeleri ile donatıldı. 18 yaş altı kursiyerler için veli muvafakatı kimlik belgesi fotokopisi ve 2 adet fotoğraf yeterli olan kurslar, tamamen ücretsiz olacaktır. Günde 3 seans düzenlenecek kurslar, sabah, 10:00, öğlen, 14:00, akşam ise 17:30 saatlerinde hizmet verecek. Tüm bayan sakinlerimizi, ev hanımlarımızı, kendileri için hazırlanan bu sosyal aktiviteye davet ediyoruz. Her kayıt olan kursiyerlerimiz için kişisel spor programları hazırlanmaktadır. Sporlara katılan bayanlarımız spor yaptığı süre boyunca sağlıklı bir vücuda nasıl sahip olabilecekleri hakkında da bilgilenecekler. Ayrıca katılımcılara, sporcu beslenmesi ile ilgili de bilgilendireceğiz. Spor merkezimize temiz spor ayakkabı ve spor kıyafeti ile gelmeleri son derece faydalı olacaktır’’ ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Başkan Yağcı, bayanlar ile birlikte spor aletlerine bindi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.