Bilecik Halk Eğitim Merkezi’nde Yıl Sonu Sergisi

Bilecik Halk Eğitim Merkezi’nde Yıl Sonu Sergisi

Bilecik Halk Eğitim Merkezi’nce 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında kursiyerler tarafından hazırlanan sergi açıldı.Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde serginin açı...

Bilecik Halk Eğitim Merkezi’nce 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında kursiyerler tarafından hazırlanan sergi açıldı.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde serginin açılışında, Bilecik’te Halk Eğitim Merkezi’nde bin 800’e yakın kursa 38 bin civarında kursiyerin katıldığını söyledi. Halk Eğitim Merkezlerinde çok sayıda kursların açılmasını isteyen Güney, "Ülkelerin bir kısmı çok gelişmiş, bizim gibi olanlarda gelişmekte olan ülkeler. Aramızdaki fark daha çok eğitimden kaynaklanıyor. Aramızdaki en önemli fark eğitim. Avrupa’da hayat boyu öğrenmeden yararlanan 25-65 yaş arası yüzde 70’i, Türkiye’de ise istatistiklere göre en iyi rakam yüzde 15-30 arasında. Demek ki, halk eğitim kurslarını artırmamız gerekiyor. Öğrenmenin yaşı yok. Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü kurs açmaya hazırız. Aile eğitimi kurslarının yanı sıra engelli ve yaşlılara bakım kurslarının da açılması önemli" dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Tospatlı da, modern çağda yeni bilgi üretiminin arttığını ve bilginin kısa sürede eskimediğini belirterek, "Bilginin hızla eskidiği çağımızda çok şey öğrenmek değil, yaşam boyu öğrenmenin gereğini anlamak ve öğrenmesini öğrenmek önemli hale geldi. Bilgi sahibi olmak rutin, gelişmiş bir hayal gücü sahip olmak ise ayrıcalık oldu. Hayat boyu öğrenme beşikten mezara kadar öğrenme olmalıdır" ifadesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Güney, emekliye ayrılan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kutlu’ya teşekkür belgesi verdi. Etkinlik, kursiyerlerin perküsyon ve Kızıldamlar Köyü halk oyunları ekibinin gösteri ile serginin gezilmesiyle sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.