Btb Başkanı Başar’dan Seçim Değerlendirmesi

Btb Başkanı Başar’dan Seçim Değerlendirmesi

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, seçim sonuçlarını değerlendi.7 Haziran 2015 seçimlerinin Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kuru...

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, seçim sonuçlarını değerlendi.

7 Haziran 2015 seçimlerinin Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, Türkiye’nin elde ettiği kazanımların ve ekonomik istikrarın sürdürülmesinin, en büyük beklentilerden biri olduğunu ve bir an evvel uzlaşmanın sağlanması gerektiğini bildirdi.

Türkiye’nin 7 Haziran’da seçimini yaptığını ve 4 partiye TBMM’de temsil yetkisi verdiğini aktaran Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, "Öncelikle genel seçimlerimiz ülkemize hayırlı olsun. Seçimlerde Meclis’e girmeye hak kazanan başta ilimiz milletvekilleri olmak üzere tüm milletvekillerini tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyorum. Bundan böyle söz, TBMM’ye giren partilerindir. Sandıktan çıkan tablo, artık bir koalisyon hükümetinin kurulmasını işaret ediyor. Bu nedenle tüm siyasi partilerin, sandıktan çıkan mesajı iyi okuyarak, Türkiye’nin bekası ve gelecekti hedefleri açısından önemli adımlar atması gerekiyor. Çünkü milletin iradesi her şeyin üzerindedir ve saygı duyulmalıdır" diye konuştu.

Ekonomi ve iş dünyasının, siyasi belirsizliğin bir an önce giderilerek, ülkeyi yönetecek hükümetin kurulmasını beklediğini belirten Başar, şunları söyledi:

"Ülkemizin, ertelenmeyecek nitelikli büyüme ve kalkınma hedefleri vardır. Bu hedefler sekteye uğratılmadan, siyasi çekişme ve mücadelenin önünde tutulmalıdır. Dört parti, sağduyu ve uzlaşma kültürünü göz önünde bulundurmalı ve bu yönde hareket etmelidir. Ortak milli hedeflerimiz doğrultusunda çalışarak, ulaşılmayacak hiçbir hedef yoktur."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.