Burhaniye Mustafa Keskin’de Bilim Fuarı

Burhaniye Mustafa Keskin’de Bilim Fuarı

Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde, Mustafa Keskin Ortaokulu tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Açılış törenine Belediye Başkanı Necdet Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Pekşen , iş adamlarınd...

Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde, Mustafa Keskin Ortaokulu tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Açılış törenine Belediye Başkanı Necdet Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Pekşen , iş adamlarından Mustafa Keskin, Ören Mahallesi Muhtarı Salih Erden, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Mustafa Keskin Ortaokulu’nda açılan Bilim Fuarında coşku yaşandı. Okul Müdürü Murat Kırbıyık, yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür etti. Öğrencilerin geliştirdiği ürünler ilgi çekerken Müdür Murat Kırbıyık,” Mutluluk duygularıyla sürekli öğrenebileceğimiz evrensel bir okul olma vizyonumuz yolunda, böylesine güzel bir projede bulunmaktan ve böylesine önemli çalışmaları görmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz.Öğrencilerimizin becerilerinin çok büyük olduğunu belirtirken, bu projelerle amacımız gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak yaşayarak öğrenilmesini sağlamaktır. Öğrencilerimiz üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak bilimin eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılmasını hedefledik. Araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılmasını amaçladık. Proje çalışmalarında emeği geçen proje koordinatör öğretmeni Adnan Aktaş ve Özlem İrhan’ a, tüm öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi. Belediye Başkanı Necdet Uysal da, geleceğin teminatı olan gençlere her zaman yardım ve destek olmaya hazır olduklarını belirterek, öğrencileri tebrik etti. Projeleri yapan öğrencilerle yakından ilgilenen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Pekşen ise, sergilenen projelerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu ve öğrencilerimizin her zaman yanında olacaklarını belirtti. Fuara katılan tüm misafirlerle yakından ilgilenen ve projeler hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Murat Kırbıyık, öğrencilerin projelerinin ana konusunun geleceğimiz için, insan için yenilenebilir enerji olduğunu anlattı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.