Çevreci Çocuklara Bisiklet

Çevreci Çocuklara Bisiklet

5 Haziran Çevre haftası nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.5 Haziran Çevre Haftası nedeniyle Çevre ve Şehi...

5 Haziran Çevre haftası nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

5 Haziran Çevre Haftası nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde tören düzenlendi.

Çevre Haftasında düzenlenen şiir ve resim yarışma ödül programı kapsamında 15 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

Programa Çevre ve Şehircilik İl müdürü Ahmet Akaycan, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol, kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Yarışmayla ilgili bilgi veren Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Akaycan; “Çevre biz insanların olmazsa olmazıdır. Böyle bir yarışmayı düzenlememizdeki esas sebep çocuklarıma çevrenin önemini aşılamaktır. Çevre il müdürlüğü olarak Çevre haftası nedeniyle bir çok okulumuzda çevre duyarlılığıyla ilgili eğitimler verdik. Çevre duyarlılığını çocuklarımıza küçük yaşta aşılamamız gerekiyor. Bugünde dereceye giren öğrencilerimize 15 adet bisiklet dağıtıyoruz” dedi.

Çevrenin öneminden bahseden Müdür Akaycan; “Sağlıklı yaşam için çevre temizliği olmaza olmazlarımızdandır. Çevre, insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ortamdır. Çevre bilincine sahip olmayan bir insan, yaşadığı dünyayı kendisinden sonra başkalarının da kullanacağını idrak edemez. Hâlbuki çevre, bize geçmişten kalan bir miras değil; korunması, geliştirilmesi ve gelecek nesillere en güzel şekilde devredilmesi gereken bir emanettir” diye konuştu.

Müdür Akaycan konuşmasının devamında şunları söyledi; “Çevre kirliliğinin yeryüzünde insan, hayvan, bitki, doğal ve kültürel varlıkların sağlıklı yaşamasını ve gelişmesini engeller Çevre Kirliliği; Genellikle insan faaliyetleri sonucu hava, su, toprak ve doğal ortamlarda ekolojik dengenin bozulmasıdır. Sanayi ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla artması sonucu dünyada çevre kirliliği büyük bir sorun olmaya başlamıştır. Gelişen ve değişen dünyada, insanların temel ihtiyaçlarının büyük bir kısmı sanayinin ürettiği mal ve hizmetlerle sağlanmaktadır. Bu sebeplerle bütün toplumlar gelişen çağa göre değişen ihtiyaçlarını karşılayabilmek için sanayileşmeyi mutlaka ulaşılması gereken hedef olarak kabul etmişlerdir. Bu nedenle Çevre Atalarımızın Mirası Değil, Çocuklarımızın Bize Emaneti” olduğunu unutmadan, Sağlıklı ve Temiz Bir Çevre İçin gereken duyarlılığı gösterelim” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.