CHP Milletvekili Turpçu, Songül Malkoç’un Sözlerine Yanıt Verdi

CHP Milletvekili Turpçu, Songül Malkoç’un Sözlerine Yanıt Verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi CHP Teşkilatı tarafından parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, aday listesini eleştiren Songül Malkoç’a sert y...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi CHP Teşkilatı tarafından parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, aday listesini eleştiren Songül Malkoç’a sert yanıt verdi ve hesabını soracağını söyledi.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından seçim sonuçları ile ilgili olarak parti binasında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya yeni seçilen CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ile Ünal Demirtaş’ta katıldı. Toplantının açılışında konuşan CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, 7 Haziran’da CHP’nin çabaları gerekli cevabın verildiğini söyledi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ise konuşmasında birinci amaçlarının Zonguldak’ta birinci parti çıkmak olduğunu ve bunu başardıklarını ancak ikinci hedefleri olan 3. Milletvekilini çıkaramamanın buruk sevincini yaşadığını söyledi. Seçimlerde istedikleri seviyeyi yakalayamadıklarını vurgulayan Demirtaş “Bir başarı var ama istediğimiz seviyeyi yakalayamamamız da AK Parti’nin 13 yıllık devletleşen bir iktidarı var. Bu iktidar hoyratça, yasalar çiğnenerek, kamu imkanları kullanılarak kendi lehlerine bir durum oluşturdular. Genel başkanımızın sözleri, bizim sözlerimiz var. Bu sözlerimizi tutacağız. Biz Zonguldak’ın tamamına hizmet etmek için aday olduk. Zonguldak’ın tamamının sorunlarını çözmek için aday olduk. CHP iktidarın bir ucundan tutacaktır. İktidarın bir ucundan tuttuğumuzda da bu sorunları adım adım çözeceğiz” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, seçim döneminde verdikleri tüm sözleri yerine getireceklerini ifade etti. Turpçu konuşmasında “2023’leri hesaplayan, 2071’lere giden, 90 yıllık Cumhuriyeti reklam arası olarak gören ama kendileri bu seçimde reklam arası olan partiye güle güle. Oylarımız artmadı ama büyük bir iş başardık, AK Parti’yi iktidardan düşürdük. Bunun tadını ve zevkini çıkaralım, moralimizi bozmayalım” dedi.

Emeklilere verdikleri ikramiye sözünü ilk bayrama yetiştirmek istediklerini ifade eden Turpçu, hükumetin en kısa sürede kurulması temennisinde bulundu. Turpçu konuşmasını şu sözlerle sürdürdü;

“Bu artık bir yıla girmiştir. Emeklilerimiz ve asgari ücretlilerimizle, tersanelerimiz, Erdemir’in Ereğli’ye yükümlülükleri, TTK’ya 5 bin işçi alımı ile ilgili, Zonguldak’ın bitmeyen yolları ile ilgili… Biliyorsunuz havaalanımız var ama yolumuz yok. Tabi benimde Armutlucuma’da ki eylemde benimde yer aldığım Ereğli Devrek yolunu nasıl orada söz verdik bizim hükümetimiz döneminde burada da söz veriyorum. Ereğli’nin şansı var, iki tane milletvekili çıktı Ereğli’nin. Benim burada bürom hazır, o büro faaliyete geçecek. İnşallah Ünal kardeşimize de Zonguldak’ta bir büro tutarız.”

CHP’den Zonguldak Milletvekili aday adayı olan ancak aday listesine konulmayan Songül Malkoç’un partisinin aday listesine yönelik eleştirilerine yanıt veren Turpçu, hesabını soracağını ifade etti. Turpçu konuşmasında “Bu seçimle ilgili listemizin bilhassa ilk üç sırası çok dengeli bir listeydi. Bir ön seçim oldu. Çok uzun yıllardır yapılmayan bir ön seçim. 10 bin 500’den önemli bir kısmı oy kullandı ve bir sıralama yaptılar. Dengesizliğe karşı Ereğli’ye kontenjan verildi ve buda bu şekilde oldu. Ünal kardeşimiz Ereğli’nin köyünden bende Çaycuma’nın köyündenim. Deniz kardeşimiz hem gençliği hem de Zonguldak’ın belli bir kesimini temsil ediyor. 4. Sırada çok deneyimli bir arkadaşımız, 5. Sırada ise halen milletvekili olan Ali İhsan Köktürk vardı. Dolayısıyla bu listenin eleştirilecek bir yanı yoktu. Tamam o dakikaya kadar eleştirebilirsiniz ama liste açıklandıktan sonra buna sahip çıkmamız lazımdı. Devrek’ten ben ilçe başkanı ve arkadaşlarımızı çağırdım huzurlarınızda. Daha bu gün basına bir demeç düşüyor. Ben öncelikle Songül Malkoç arkadaşımızı çok aradım. Partinin üyesi şu anda. ‘Yok, adaylar şöyleydi, yok bu böyleydi’. Böyle bir şey olabilir mi arkadaşlar? Şimdi, çalışmadılar, oylarını nereye verdiklerini bilmiyorum. Birde böyle bir olay yaratılıyor. Bu çok yanlış bir şey. Devrek’te CHP kendi rüştünü ıspat etmiştir. Devrek’te AK Parti’nin seçilebilir bir sırada adayı olmasına rağmen. İlçe bazında en fazla kadın hareketi en fazla orada gözüme çarptı. Devrek örgütü de çok iyi bir çalışma yapmıştır. O sözleri Devrek örgütü hak etmemiştir. Bunun hesabı kongrelerdedir ama ben onun kongrelere kadarda uzanacağına inanmıyorum. Bir dernek değildir Cumhuriyet Halk Partisi. Bu açıklamayı şiddetle reddediyoruz" dedi

Turpçu’nun CHP’nin bir koalisyonda yer almasının kendi şartları ve CHP’nin temel ilkeleri doğrultusunda mümkün olacağını dile getirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.