Çiğli’de El Emeği Göz Nuru Ürünler Görücüye Çıktı

Çiğli’de El Emeği Göz Nuru Ürünler Görücüye Çıktı

Çiğli Belediyesi kursiyerleri hazırladıkları el sanatları sergisiyle yine göz kamaştırdı. El sanatları ve beceri kursları yılsonu sergisinin açılışını ise Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, eşi Ergü...

Çiğli Belediyesi kursiyerleri hazırladıkları el sanatları sergisiyle yine göz kamaştırdı. El sanatları ve beceri kursları yılsonu sergisinin açılışını ise Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, eşi Ergül Arslan, meclis üyeleri ve kursiyerler yaptı.

Çiğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, yedi farklı branşta açılan kursların yılsonu sergisi, belediye sergi salonunda gerçekleştirildi. Serginin açılışını Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, meclis üyeleri ve kursiyerler yaptı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan serginin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlere ve kursiyerlere teşekkür ederek, “El emeği bu ürünler bizim için çok kıymetli. Kadınlarımızı ekonomik hayata dahil etmek zorundayız. Bu el emeği, göz nuru işler geleneklerimizin devamı açısından da sevindiricidir. Kadınlarımız olmazsa bu kültürü yaşatma şansımız da yok. Bu yüzden kurslarımız önemli bir amaca hizmet ediyor.” dedi.Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi’nin kadınlara yönelik faaliyetlerinden de söz eden Başkan Arslan 17 branşta mesleki eğitim veriyoruz. Amacımız kadınlarımızı meslek sahibi yapmak veaile ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak.

KURSİYERLERİN BÜYÜK SEVİNCİ

Çiğli Belediyesi el sanatları ve beceri kursları sergisinde; mefruşat, iğne oyası, kurdelanakışı, el nakışı, dantel anglez,pançnakışı, kanaviçe ve örgü olmak üzere çeşitli özellikte el emeği ürünler sergilendi. Çiğli Belediyesi’nin düzenlediği el sanatları ve beceri kurslarına katılan 84 kursiyer katılım belgelerini Başkan Hasan Arslan’ın elinden aldı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve davetliler serginin açılışından sonra sergiyi gezdi. El Emeği Göz Nuru ürünleri yakından inceleyen Başkan Arslan ve davetliler dönem boyunca üretilen ürünlere hayran kaldı. Açılışın sonunda Başkan Arslan’a, tüm kursiyerlerin emeğinin olduğu iğne oyalı işlemeli tepsi hediye edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.