Eğitim Fakültesi 2 Bin 668 Mezun Verdi

Eğitim Fakültesi 2 Bin 668 Mezun Verdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi’nden 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 2 bin 668 öğrenci mezun oldu.Eğitim Fakültesi mezuniyet töreni Kurupelit Kampüsü’ndeki halı sahada yapıldı. OMÜ...

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi’nden 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 2 bin 668 öğrenci mezun oldu.

Eğitim Fakültesi mezuniyet töreni Kurupelit Kampüsü’ndeki halı sahada yapıldı. OMÜ Eğitim Fakültesi’nden bu yıl birinci öğretimden bin 507, ikinci öğretimden bin 161 olmak üzere toplam 2 bin 668 öğrenci mezun oldu. Mezuniyete, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Eren, OMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“BURADA YAŞAMIŞ OLDUKLARI HEYECANIN ÇALIŞMA HAYATLARININ SONUNA KADAR DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ”

Mezunlar arasında 20 ana bilim dalından öğrenci olduğunu söyleyen OMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, “ Bizim fakültemiz öğrenci itibarıyla Türkiye’deki en fazla mevcudu olan fakültelerden birisi. Biz öğrencilerimize başarılı olmaları için önce samimi olmalarının gerektiğini söylüyoruz. Burada yaşamış oldukları heyecanın çalışma hayatlarının sonuna kadar devam etmesini istiyoruz. İyi birer öğretmen olmalarını diliyoruz. Çünkü iyi öğretmen olmaları demek bu milletin ve devletin onlara sağladığı imkanların karşılığını vermek anlamına geliyor. Onlar vefa gösterecek Allah da inşallah onlara vefalı öğrenciler nasip edecek. Öğrencilerime şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.