Eleşkirt Belediyesi İş-kur Ortak Girişimcilik Kursu Açtı

Eleşkirt Belediyesi İş-kur Ortak Girişimcilik Kursu Açtı

Ağrı’nın Eleşkirt Belediyesi ile KOSGEB, İŞKUR’un da desteğiyle 9 günlük bir girişimcilik kursu başlattı.Eleşkirt Belediyesi ile KOSGEB, İŞKUR’unda desteğiyle 9 günlük bir girişimcilik kursu Eleşkirt...

Ağrı’nın Eleşkirt Belediyesi ile KOSGEB, İŞKUR’un da desteğiyle 9 günlük bir girişimcilik kursu başlattı.

Eleşkirt Belediyesi ile KOSGEB, İŞKUR’unda desteğiyle 9 günlük bir girişimcilik kursu Eleşkirt Anadolu Lisesinde başladı. Kursun açılışında bir konuşma yapan Eleşkirt Belediye Başkan Vekili Dadaş Sarı, ”Bu proje tamamen Eleşkirt Belediyesine ait bir projedir. Amaç, yeterli heyecana sahip kendi işini kurmak isteyipte sahada tecrübesi olmayan Eleşkirtli hemşehrilerimize profesyonel iş koçları tarafından yapılmak istenen işlerle alakalı yol göstermek, onlara bir vizyon çizmek, tercih ettikleri iş sahalarıyla ilgili nasıl bir strateji izlemeleri gerektiği konusunda fikirler vermektir. Eleşkirt Belediyesinin bu anlamda önümüzdeki süreç içerisinde sosyal sorumluluk bilinciyle gençlerimizin taleplerini karşılamaya yönelik her türlü kurs ve sosyal aktiviteleri yerine getirmekten geri durmayacaktır” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan KOSGEP Koordinatörü Ender Kadanalı, “Burada Eleşkirt Belediyesinin girişimci olmak isteyen bayan ve baylara yönelik açmış olduğu kursta KOSGEB’in destek verdiği iş kollarıyla alakalı 9 günlük bir semineri başlatmış bulunuyoruz. Kurs sonunda başarı gösteren arkadaşlarımıza iş kurmaları için başlangıç olarak 30 bin liralık bir hibe desteği veriyoruz. Bu destekler sonucunda işini kurup geliştiren arkadaşlarımıza çok daha büyük rakamlarda destek verme düşüncesindeyiz” dedi.

Eleşkirt Belediyesinin açmış olduğu kursa bayanların ilgisi erkeklerden daha yoğun oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.