Ereğli’re Kanalizasyon Çalışmaları

Ereğli’re Kanalizasyon Çalışmaları

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Belediyesi ve KOSKİ işbirliğinde şehir merkezindeki eski kanalizasyon ağı değiştirilirken, ‘kot farkı var, çok maliyet gerekiyor’ diye yıllardır ötelenen kanalizasyonu...

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi Belediyesi ve KOSKİ işbirliğinde şehir merkezindeki eski kanalizasyon ağı değiştirilirken, ‘kot farkı var, çok maliyet gerekiyor’ diye yıllardır ötelenen kanalizasyonu olmayan bölgelerde ise kanalizasyon çalışmaları hızlı bir şekilde ilerliyor.

Ereğli Belediyesinden KOSKİ’ye geçen Arıtma Tesisleri civarında başlatılan ve yaklaşık 35 kilometrelik kanalizasyon çalışmasının startı verildi.

Namık Kemal, Cahı, Kargacı, Vanlı, Selvili, Türkmen mahallerini kapsayan hattın yaklaşık maliyetinin 20 milyon TL olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Ereğli Belediye Başkanı olarak, bu memleketin bir evladı olarak ‘iyi ki Büyükşehir Yasası çıkmış’ diyorum. Bu yasa ile birlikte ‘Ereğli’nin parası Konya’ya gitti’ diyenlere, ‘Büyükşehir geldi de ne oldu’ diyenlere, ‘İvriz’in suyu Konya’ya gidecek’ diyenlere sesleniyorum. Gelin buradaki hizmeti görün. 5.5 metre derinliğinde 600’lük borularla yaklaşık 35 kilometre uzunluğundaki bu hat Namık Kemal, Cahı, Kargacı, Vanlı, Selvili, Türkmen mahallelerinin ‘kot farkı var, çok maliyet gerekiyor’ diye yıllardır ötelenmiş kanalizasyon sorununa neşter vuracaktır. Sadece burada mı çalışmalar devam ediyor. İşte stadyum önündeki hat yenileniyor. Zengen’de, Orhaniye’de hızlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. 500 Evler Mahallesinde su içemeyen vatandaşlarımız için su deposu yapıyoruz. Yol açma, doğalgaz, asfalt, asbestli boruların değiştirilmesi gibi sorunlar çözüme kavuşuyor. Her zaman ifade ediyoruz bu makamlar gelip geçicidir. Biz şairin dediği gibi gök kıblede hoş bir seda bırakmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın bu noktada bizlere gösterdikleri sıcak ilgi, güven ve samimiyetlerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Namık Kemal Mahallesi Muhtarı İbrahim Yıldırım ise, iki dönemdir muhtarlık yaptığını ve kanalizasyon sorununun çözülmesi için yoğun bir mücadele verdiğini ifade ederek, “Bana hep kot farkından ve yüksek maliyetinden dolayı kanalizasyon ağının yapılamayacağı söylendi. Şimdi nasıl yapılıyor. Ben muhtar olarak hizmete bakıyorum. Başkanımıza katkılarından ve sorunlarımıza çözüm üretmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Cahı Mahallesi Muhtarı Osman Taş da, “kalıcı hizmetlere imza atan ve sorunları ötelemeyen Başkanımız Özkan Özgüven’e teşekkür ediyor, başarılı çalışmalar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.