İmar Planlamasında Uydudan Denetim Ve Tespit

İmar Planlamasında Uydudan Denetim Ve Tespit

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçesinin şehir planlaması ve yapılanmasındaki gelişimini sağlamak için insansız hava araçları ile hava fotoğrafı ve video çekimlerini yapıl...

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçesinin şehir planlaması ve yapılanmasındaki gelişimini sağlamak için insansız hava araçları ile hava fotoğrafı ve video çekimlerini yapıldığını bildirdi.

Hava fotoğrafı ve video çekimleri…

Eski yapıların tespiti ve yıkıldıktan sonrası durumlarını şehir planlamasında ve imar uygulamasındaki durum tespiti yapıldığını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, insansız hexacopter hava aracı ile yaklaşık 200 metre yükseklikten alınan görüntüler ile mahallelerin 3 boyutlu fotoğraflarının çekildiğini belirtti.

Kazanan KAYSERİ

Eski sistemle 12 ayda yapılacak çalışmanın 15 günde gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

“Melikgazi Belediyesi olarak şehrin planlı bir şekilde gelişimini sağlamak ve gecekondulaşmayı önlemek amacı ile teknolojinin tüm imkânlarından yararlanmaktayız. 2000 yılından itibaren her 3 ayda bir hava fotoğrafları ile Melikgazi’nin imar gelişimini takip ediyoruz. Şimdi de insansız hava araçları ile şehrin havadan 200 metre yükseklikten 3 boyutlu fotoğraflarını çekiyoruz. 15 günlük çalışma ile ilçenin tüm fotoğraflarını çektik. Böylece durum tespiti ve değerlendirilmesiyle hava fotoğrafları çekimini gerçekleştiriyoruz. İlçenin gelişimini insansız hava fotoğrafları ile takip ediyoruz. Bu Melikgazi Belediyesi’nin imar gelişimine ve modern şehirleşmeye verdiğini önemin bir ifadesidir. ”

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, hava fotoğrafları ile çalışmaların devam edeceğini video çekimlerinin de yapıldığını sözlerine ekledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.