İzmek’te Belge Heyecanı

İzmek’te Belge Heyecanı

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan İZMEK kurslarında yıl sonu heyecanı yaşanıyor.İzmit Belediyesi İZMEK kurslarında eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere, düzenlenen törenl...

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan İZMEK kurslarında yıl sonu heyecanı yaşanıyor.

İzmit Belediyesi İZMEK kurslarında eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere, düzenlenen törenlerle belgeleri verildi. İzmit’in birçok mahallesinde bulunan kurslarda eğitim gören 251 kursiyere İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, Belediye Meclis Üyesi Emine Okanalp, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, mahalle muhtarlarının da katıldığı törenlerle belgeleri verildi.

Etkinliklerde konuşan İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, “İZMEK, on binlerce mezun veren büyük bir halk üniversitesine dönüştü. 6 yıl önce İZMEK’te kursiyer sayısı 2 bini bulmazken bu gün bu sayı 20 bini buldu. 65 bine yakın kişi İZMEK’den mezun oldu. Bu binlerce kişinin meslek sahibi olması demektir. Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa açtığımız kurslar, kadınlarımızın duygularını işlerine aktardığı, yıl boyunca arkadaşlıklarını dostluklarını pekiştirdikleri bir okul oldu. İZMEK kursları aynı zamanda birer terapi merkezi durumundadır. Kursları bitirenlerin hayata bakış açıları değişmekte, kendilerine güven artmaktadır. İzmit Belediyesi olarak bu tür sosyal etkinliklere büyük önem veriyoruz. Kursiyerlerimiz için el emeği satış yerleri kurduk. Ürettiklerinizi buralarda satarak aile ekonominize katkı sağlayabilirsiniz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.