Karaosmanoğlu: "Gençlerimiz İçin Hizmet Üretiyoruz"

Karaosmanoğlu: "Gençlerimiz İçin Hizmet Üretiyoruz"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İslami İlimler Araştırma ve Yayma Derneği’ni ve Kocaeli Artvinliler Derneği’ni makamında misafir etti.İslami İlimler Araştırma ve Yayma Derne...

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İslami İlimler Araştırma ve Yayma Derneği’ni ve Kocaeli Artvinliler Derneği’ni makamında misafir etti.

İslami İlimler Araştırma ve Yayma Derneği Başkanı Muhammet Karaosmanoğlu, Kocaeli Artvinliler Dernek Başkanı Mikail Kalyoncu ve yönetimleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Karaosmanoğlu görüşmede, “Çocuklarımızı yeterli eğitim ve ilim çalışmalarıyla geleceğe daha iyi hazırlamalıyız. İlim için mekan aramadan her caddeye her sokağa inmeliyiz. Derneklerimize bu konuda çok önemli görev düşüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin her tesisi her zaman olduğu gibi çocuklarımızın, gençlerimizin ve halkımızın kullanımına açıktır. Geleceğimizin sahipleri gençlerimiz için hizmet üretiyoruz” dedi.

Derneklerin gençler için hayırlı çalışmalar üretmesinin önemine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, “İlmin sonu elbette yoktur. Büyükşehir olarak, KO-MEK vasıtasıyla eğitimler ve meslek dersleri veriyoruz. Buralar doğal bir eğitim yuvası olduğu gibi fiziksel açıdan da bir okul niteliğindedir. İlmimizin zekatını vermek için hayatta üzerimize düşen görevi de yerine getirmeliyiz. Derneklerimiz gençlere bu idealde yeterli zamanlarını ayırmalıdırlar. Bataklığa ve zararlı alışkanlıklara gitmelerini beraber önlemeliyiz. En büyük zenginliğimiz çocuklarımız ve gençlerimizdir. Çocuklarımızda iz bırakmak istiyorsak onlara gerekli bilgi ve ilmi almaları için şartları oluşturmak zorundayız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin faaliyetlerini yapabilmeleri için tüm tesislerimiz onlara açıktır. Halkımız da buralardan istediği gibi faydalanabilir” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.