KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Mermerciler Ve Taş İmalatçıları Kooperatifi Genel Kurul Toplantısına Katıldı

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Mermerciler Ve Taş İmalatçıları Kooperatifi Genel Kurul Toplantısına Katıldı

Mermerciler ve Taş İmalatçıları Kooperatifi genel kurul toplantısı Kayseri Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Ticaret Odası Meclis...

Mermerciler ve Taş İmalatçıları Kooperatifi genel kurul toplantısı Kayseri Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya; Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı ve Mermerciler ve Taş İmalatçıları Kooperatifi Başkanı Halit Suvar ile kooperatif üyeleri katıldı.

Genel kurulun açılışında konuşan Suvar, kooperatifin çalışmaları hakkında bilgi verdi ve katkılarından dolayı Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’a teşekkür etti. Suvar, kurulacak olan yeni mermerciler sitesine ilişkin arsa temini konusunda çalışmaların sürdüğünü belirttiği konuşmasında gelinen son aşama hakkında üyeleri bilgilendirdi.

Suvar, “95 üyemizle müthiş bir birliktelik içindeyiz. Bu birliktelik ile valilik, belediyelerimiz ve Kayseri Ticaret Odası Başkanımızın desteği ile önce arsamızı organize edip sonra da hızlıca dükkânlarımızı yapacağız” dedi.

Toplantıya katılan ve kooperatif üyelerine seslenen KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kümeleşme ve siteleşmenin önemine vurgu yaparak, “Sadece Mermerciler ve Taş İmalatçıları olarak değil Kayseri’de ne kadar hizmet imalat yapan sektör varsa bu sektörlerin bir araya gelmesi ve işlerini aynı mekanda aynı bölgede yapıyor olmaları bir avantaj, biz buna kümeleşme diyoruz. Kümeleşme uzun yıllar Kayseri’de yapılamadı. Bizim dönemimizde özellikle kümeleşmeye ağırlık verilmesi konusunda gayretlerimiz oldu. Kayseri’de artık imalat yapılacak sanayi kurulacak yerlerde de zaman zaman sıkıntılar tespit ediliyor. Bu konuda biz belediyeler ile temas halindeyiz. Milli emlak ile irtibat halinde oluyoruz. Milli Emlak’tan aldığımız veya onların uygun gördüğü yerleri belediyeye sunmak suretiyle üzerinde imar değişikliği yapılırsa eğer daha uygun arsa temini yapılabiliyor” diye konuştu.

Mermerciler ve Taş İmalatçıları Kooperatifi’nin arsa konusundaki çalışmalarına değinen Hiçyılmaz, “Bu işin başından beri sağ olsun Başkanımız Halit Suvar’ın önderliğinde çalışmaları beraberce yürüttük, yardımcı da olduk ve her toplantıya da iştirak etmeye çalışıyorum. Biz bunları yaparken Türkiye’deki şehirleşme bakımından önde gelen şehirlerden biri olan konumumuzu daha da avantajlı hale çevirmek için imalatçılarımızın belli bölgelerde olmasını biz de özellikle istiyoruz ve çalışmalarımızı da bu doğrultuda yürütüyoruz. Bundan sonraki süreçte de çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından genel kurul toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.