Malatya Eğitim İş’te Görev Değişimi

Malatya Eğitim İş’te Görev Değişimi

Malatya eğitim İş örgütü görev değişimi yaptı. Başkanlığa Hüseyin Kara atandı.Hüseyin kara yaptığı basın açıklamasında, "Geçtiğimiz Cumartesi günü Genel Merkezimizin almış olduğu karar sonucu Malatya...

Malatya eğitim İş örgütü görev değişimi yaptı. Başkanlığa Hüseyin Kara atandı.

Hüseyin kara yaptığı basın açıklamasında, "Geçtiğimiz Cumartesi günü Genel Merkezimizin almış olduğu karar sonucu Malatya Eğitim İş’te olağanüstü seçimli kongre yapılmış ve yeni yönetim kurulu oluşmuştur.

Eğitim İş, 17 Ekim 2005 yılında kurulmuş,ilk günkü heyecanla coşku ile yoluna devam etmektedir

Sendikamız, Cumhuriyetin ortaya koyduğu laik-bilimsel-demokratik-ulusal-ücretsiz eğitimden yanadır.Eğitimin gericileştirilmesine karşı hem bilimsel hem de eylemsel tavır almakta ve bu konuda önderlik etmektedir.

Eğitim İş, Cumhuriyetin tüm kazanımlarını eğitim alanında olduğu gibi diğer alanlarda da savunan ve sahiplenen bir örgüttür. Doğal olarak cumhuriyete yönelik saldırılara karşı siper olmak gibi bir görevi de yerine getirmektedir.

Eğitim İş, Türkiye’nin bağımsızlığına ve yurttaşların özgürlüğüne kasteden siyasal iktidarın gerici politikalarına her alanda direnmeyi kendisine bir görev olarak kabul etmektedir.

Ülkeyi kutsadığı “sandık demokrasisi” anlayışı ile yarı açık cezaevi haline getiren iktidar,eğitim sistemi üzerinden yeni bir nesli var etmenin hesaplarını yapmaktadır.”Dindar ve Kindar “diyerek adlandırdığı bu nesil,hurafeler karşısında boyun eğen bir nesildir.Hırsızlık ve yolsuzluğu gözüyle görüp kulağı ile işittiği halde inanmama yönünde tavır alan bu yeni nesil,AKP’nin iktidarını sürdürmek için kullanacağını zannettiği seçmen kitlesidir.

Eğitim İş,üzerine aldığı”cumhuriyeti koruma ve kollama”görevi gereği olarak,bütün gücünü, karanlığa karşı aydınlığın, zulme karşı adaletin kavgası için kullanmaktadır

Milli Eğitim Şuralarında, eğitimi milli olmaktan çıkarmanın hesaplarını yapanlar,sendikamızın etkin muhalefetiyle işlerinin çokta kolay olmadığını görmüşlerdir.

17 Aralık 2013 tarihinde belgeleri ortalığa saçılan hırsızlık ve yolsuzluğun yıl dönümünde,ülkemizde örgütlü ve tek ciddi eylemliliği sendikamız gerçekleştirmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gitmeye, cumhuriyetin kazanımlarını savunmaya devam edeceğiz. Eğitim emekçilerinin ve ülkemizdeki tüm emekçi kesimlerin kadrolu,güvenceli ve insanca yaşayabilecekleri bir gelir seviyesine kavuşabilmeleri için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Verdiğimiz mücadelenin etkin hale getirilmesi şüphesiz Eğitim İş’in örgütsel yapısının güçlendirilmesi bunun için de bizimle aynı düşünceye sahip değerli eğitim emekçilerinin yanımızda yer alması ile mümkün olacaktır’ dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.