Melen Su Parkı Projesi Bütçesi Tamam

Melen Su Parkı Projesi Bütçesi Tamam

Düzce Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ikinci toplantısından önemli kararlar çıktı. Düzce’nin ve Düzce Belediyesi’nin en önemli projeleri arasında yer alan Melen-Su Park Projesi için kredi talebi onay...

Düzce Belediye Meclisi’nin Haziran ayı ikinci toplantısından önemli kararlar çıktı. Düzce’nin ve Düzce Belediyesi’nin en önemli projeleri arasında yer alan Melen-Su Park Projesi için kredi talebi onaylandı.

Projenin bütçe ve uygulaması için Başkan Mehmet Keleş’e yetki verildi. Toplantıda ayrıca yolcu taşıma izni verilen ’servis araçları’ için uygulama esaslarına yönelik olarak yönetmelik kabul edildi. Belediyenin 2015 yılı ilan, reklam ve tabela yönetmeliği meclis tarafından onaylandı.

Düzce Belediye Meclisi Haziran ayı 2. toplantısı Meclis Başkan Vekili Salih Keskinli başkanlığında toplandı. Başkan Mehmet Keleş’in Ankara’da Bakanlık görüşmeleri nedeniyle bulunamadığı toplantıda ağırlıklı olarak imar planı tadilat taleplerine ilişkin dosyalar ele alındı. Buna ilişkin görüşmeler imar komisyonu raporları üzerinden yapıldı.

Düzce’nin ve Düzce Belediyesi’nin en önemli projeleri arasında yer alan Melen Su Park Projesi meclisin gündemine geldi. Projenin bütçesi için İller Bankası’ndan kredi talebine ilişkin konu görüşmeye açıldı. Proje için Meclis üyelerine görsel sunum yapıldı. Ardından da Başkan Yardımcısı Ali Güney açıklama yaptı.

Yapılan oylama sonucunda da Melen Su Park Projesi için İller Bankası’ndan 40 Milyon liralık kredi talebi onaylandı. Bunun için de Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i yetki verildi.

Bir süredir belediyenin gündeminde olan servis araçları yönetmeliği meclise getirildi. Belediye sınırları içinde belirlenen güzergahlarda yolcu taşımaya yönelik servis araçları yönetmeliği meclis üyelerine onayına sunuldu. Servis araçları uygulama esaslarına yönelik yönetmelik Mecliste kabul edildi.

Belediyenin 2015 yılına yönelik ilan, reklam ve tabela yönetmeliği de meclis tarafından onaylandı. Gelir tarifelerine yönelik yeni düzenlemenin görüşülmesi ise bir sonraki toplantıya ertelendi. İmar planı tadilat taleplerine ilişkin dosyalar da imar komisyonu görüşleri doğrultusunda görüşüldü.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.