Muş’ta 128 Bin 955 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

Muş’ta 128 Bin 955 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı

Muş’ta, ilk ve ortaöğretim olmak üzere toplam 698 okulda 135 bin 628 öğrenci karnelerini alarak 3 aylık tatile çıktılar.2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin sona ermesi nedeniyle Muş Prof...

Muş’ta, ilk ve ortaöğretim olmak üzere toplam 698 okulda 135 bin 628 öğrenci karnelerini alarak 3 aylık tatile çıktılar.

2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin sona ermesi nedeniyle Muş Prof. Dr. Vahit Özmen Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, okulu yaptıran İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Şişli FlorenceNightingale Hastanesi Meme Sağlığı Bölümü’nün Direktörü Prof. Dr. Vahit Özmen ve eşi Jinekolog Opr. Dr. Nevin Özmen, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, kamu kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, tatile giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunarak ayrıca Prof. Dr. Vahit Özmen’in bir ilkokul yaptıracağı müjdesini verdi. LYS’ye giren öğrencilere başarılar dileyen Arslan, “Mezun olanlarınız yarın LYS sınavına girecekler hepsine başarılar diliyorum. Hocamız birde buraya bir İlkokul yapacaklar kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bol kazançlar diliyoruz. Ben bu mutlu günümüzde aramızda olan hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“10 BİN HEKİM VE BİNLERCE CERRAH YETİŞTİRDİM, EN DEĞERLİ ŞEY İNSAN YETİŞTİRMEKTİR”

Karne dağıtım töreninde bir konuşma yapan Prof. Dr. Vahit Özmen, kendisinin Muşlu olduğunu belirterek 37 yıllık öğretim üyesi olarak Türkiye’de on binin üzerinde hekim ve binlerce cerrah yetiştirdiğini belirterek şunları söyledi: “Eğitimin öğretimin insan yaşamında en değerli şeyin olduğunu biliyorum. Yaklaşık 37 yıllık öğretim üyesi olarak Türkiye’de on binin üzerine hekimi eğitmiş bir hoca olarak binlerce cerrah bir hoca olarak en değerli şey insan eğitimi ve değerli olan insan varlığına bir şeyler vermek olduğunu biliyorum. Ve Türkiye sıralamasında ekonomik olarak son sıralarda bulunan Muş ilimize bir şeyler vermenin eğitimine, ilmine katkıda bulunmanın gerekli olduğunu düşündüm ben ve eşim. Şunu unutmayın eğer bir erkek başarılıysa arkasında başarılı bir kadın vardır” dedi.

Muş’a atandığında Muşlu Prof. Dr. Vahit Özmen’in okul yaptırdığı söylemlerine çok sevindiğini ifade eden Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, “Muş’ta tek hayırsever okulumuz denilmişti ve çok merak etmiştim. Prof. Dr. Kimdir diye sorduğumuzda Muşlu bir hoca denilmişti. Gerçekten çok duygulanmıştık. Çünkü bu derece memleketini unutmayıp burada bir okul yaptırıp halen buralar için bir şeyler yapmaya çalışan hocamız hakikaten takdire şayandır” diye ifade etti.

“DOĞUDAN GELEN ANNELERİN İÇLERİNDEKİ BURUKLUĞA BENİM İÇİMİ ÜZDÜ”

35 yıllık kadın doğum doktoru olduğunu kaydeden Prof. Dr. Vahit Özmen’in eşi Jinekolog Opr. Dr. Nevin Özmen ise, “35 yıllık kadın doğum doktoruyum. Yıllarca onların doğum anlarında en acılı anlarında yanlarında bulundum. Doğudan gelen annelerimin içlerinin buruk oluşu, kırık oluşu hep içimi üzdü. 11 çocuklu, 15 çocuklu anne hiç kendini yaşamadan ha bire doğurmakla meşgul, çocukların üzerinden ümitler beslemekle meşgul. Yani hiç kendisiyle karşılaşmadan bu dünyadan giden annelerin üzüntüsünü yaşadım. Ama bugün bu anneler çocukları destekliyorlar. Bende artık doktorluktan fazlasıyla bu eğitim için seferber olan çocukların annesiyim” şeklinde konuştu.

OKULDA DERECEYE GİREN İKİZLERE HEDİYELER VERİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler şiirler okudu ve bir birinden güzel türküleri seslendirmesiyle devam etti. Daha sonra okul birincisi Fidan Erol, okul ikincisi ve üçüncüsü ikiz kız kardeşler olan Zühre ve Dilber Ensarioğlu’na hediyeler verilerek tebrik edildi. Daha sonra okulda düzenlenen bilim ve el sanatları sergisinin açılışı yapılarak karne dağıtımı yapılarak program son buldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.