Orkestralar Sergisi Ziyarete Açıldı

Orkestralar Sergisi Ziyarete Açıldı

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde ‘Kentte Orkestralar 1’ sergisinin ilk gün buluşması dün gerçekleştirildi.‘Kentte Orkestralar 1’ ilk gün buluşmasında sergi hakkında bilgiler veren Çanakkale Kent Mü...

Çanakkale Kent Müzesi ve Arşivi’nde ‘Kentte Orkestralar 1’ sergisinin ilk gün buluşması dün gerçekleştirildi.

‘Kentte Orkestralar 1’ ilk gün buluşmasında sergi hakkında bilgiler veren Çanakkale Kent Müzesi Koordinatörü Cevat İnce; Çanakkale’de 1960’lı yıllardan 1980’li yıllara kadar devam eden orkestraların anlatıldığı serginin, pek çok orkestrada da görev almış olan İlhan Oytun’un kolaylaştırıcılığında, Barbaros Yeğin, Mehmet Keskin, Alican Tapkan, Zafer Üstünel, Abdurrahim Görgüç’ün röportajlarından seçkiler ve kişisel arşivlerinden çıkan fotoğraflar ile şekillendiğini belirti.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da sergi açılışında yaptığı konuşmasında; serginin oluşum sürecine katkı veren ve emeği geçenleri kutlayarak bilgi, belge ve arşivlerini kent ile paylaşanlara ayrı ayrı teşekkür etti. Serginin kapsadığı döneme dair kendi anılarından söz eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, aynı anda kentin üç dört noktasında müzik etkinliği yapıldığı ve canlı müzik dinleme imkanı bulunduğunu belirtti.

Açılış etkinliği, sergiye katkı verenlerin yanı sıra ilk gün buluşmasına katılanların da anılarının paylaşımı ile devam etti. Başta Başkan Gökhan olmak üzere tüm katılımcıların duayenlerden bir müzik dinletisi talebi üzerine, katılımcı duayenlerin de olaya sıcak bakması ile sergi sürecinde gerçekleştirilecek Çarşamba etkinliklerinde bir dinleti gerçekleştirilmesi de konuşuldu. Konuşmaların ardından gezilen sergide yer alan fotoğraf ve bilgiler üzerinden dönemi yaşayanlar anılarını tazelerken döneme tanıklık etmemiş katılımcıların sorularının cevapları konuşuldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.