Seferihisar’dan Gençlere Avrupa Kapısı

Seferihisar’dan Gençlere Avrupa Kapısı

Seferihisar Belediyesi konaklama, ulaşım, sigorta, cep harçlığı gibi zaruri ihtiyaçları da karşılayacağı yepyeni bir projeyle gençlere Avrupa’nın kapılarını açtı.Seferihisar Belediyesi Avrupa Gönüllü...

Seferihisar Belediyesi konaklama, ulaşım, sigorta, cep harçlığı gibi zaruri ihtiyaçları da karşılayacağı yepyeni bir projeyle gençlere Avrupa’nın kapılarını açtı.

Seferihisar Belediyesi Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH/EVS) gönderen kuruluş akreditasyonu aldı. Belediye, 18-30 yaş arası gençlerin “Avrupa Gönüllü Hizmeti” yapmasına olanak sağlayacak.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ilçede yaşayan gençleri “dünya vatandaşı” yapma yönünde çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Daha önceki yıllarda Avrupa Birliği projeleriyle yaklaşık 100 genci yurt dışına gönderen Seferihisar Belediyesi, Avrupa Gönüllü Hizmeti yetkisi kapsamında yıl boyunca yüzlerce gence daha yurt dışına gitme ve belli bir dönem yurt dışında yaşama imkanı sunmuş olacak. Projeye katılacak olan gençlerin konaklama, ulaşım, sigorta ve cep harçlıkları proje kapsamında karşılanacak.

BAŞKAN SOYER’DEN GENÇLERE ÇAĞRI

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, gençlerin bu fırsattan yararlanmalarının hayatları boyunca faydasını görecekleri bir deneyim olduğunun altını çizdi. Başkan Soyer tüm gençlere bu fırsatı değerlendirmeleri çağrısında bulunarak, şunları söyledi: “Seferihisar Belediyesi olarak aldığımız bu akreditasyon bizim için çok şey ifade ediyor. T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı ve AB nezdindeki ilgili Ulusal Ajanslar nezdinde yer alan akreditasyon, Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında proje yapmak isteyen kurum ve kuruluşların bu kapsamda proje yapmaya yönelik motivasyonlarının, idari, mali ve beşeri yeterliliklerinin değerlendirilmesi ile AB komisyonu ve Kurumumuzca tanınmasına ve veri tabanında yayınlanmasına yönelik uygunluk tespiti sürecinden oluşuyor. Böyle bir akreditasyona sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Şimdi gençlerimiz bize başvurarak, oluşacak programlara dahil olmalarını bekliyoruz. Böylelikle, Avrupa’da yaşayan yaşıtlarının ve meslektaşlarının çalışma ve teknik koşullarını görerek, kendilerini geliştirmeleri ve kıyaslama yapma fırsatı yakalayacaklar. Tüm gençlerimizi bu imkandan yararlanmaya davet ediyorum.”

AGH süreci ve başvuruları ile ilgi ayrıntılı bilgi, Seferihisar Belediyesi Eurodesk Temas Noktası olan Etüd Proje Müdürlüğü’nden Aslı Odabaş ve Hande Gül Sevinç’ten alınabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.