Şire Pazarı Otantik Bir Çarşıya Dönüştü

Şire Pazarı Otantik Bir Çarşıya Dönüştü

Malatya’nın en önemli ticari mekanlarından biri olan ancak son yıllardaki görüntüsü ile eleştiri konusu olan eski Şire Pazarı, yenilendi.Malatya Büyükşehir Belediyesince hazırlanan proje doğrultusunda...

Malatya’nın en önemli ticari mekanlarından biri olan ancak son yıllardaki görüntüsü ile eleştiri konusu olan eski Şire Pazarı, yenilendi.

Malatya Büyükşehir Belediyesince hazırlanan proje doğrultusunda öncelikle temel ve kolon güçlendirmeleri yapılarak güvenli bir hale getirilen eski Şire Pazarı’nın taş kaplama ve ahşap giydirme işleri tamamlandıktan sonra meydan kısmında da önemli peyzaj düzenleme çalışmaları yapıldı. Meydanın zemini bazalt taş ile kaplanırken, meydan içerisine nostaljik bir çeşme, oturma grupları ve çiçek saksıları yerleştirildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Şire Pazarı’ndaki peyzaj düzenlemelerinin de büyük oranda tamamlanmasından sonra, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü tarafından da aydınlatma çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığı belirtildi. Ayrıca, Şire Pazarı’na bay ve bayan mescid yapıldığı, mescidin önümüzdeki günlerde hizmete gireceği kaydedildi.

Yapılan düzenleme çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getiren Şire Pazarı esnaflarından Serdar Karataş, “Malatya Büyükşehir Belediyesi belki biraz gecikti ama kayısıya verilen önem Şire Pazarı’nın şimdiki görüntüsü ile daha da göz önünde. Daha önce atıl bir vaziyette olan Şire Pazarı o görüntüsünden çıkıp daha tarihi, temiz, gündüz ve gece alışveriş yapılabilen bir mekan haline geldi. Esnaf ve belediye beraber yürüttü bu projeyi buradan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonra Malatyalıların ve esnaf arkadaşların buraya gerekli temizliği göstereceğine inanıyorum” dedi.

Bir başka esnaf Şükrü Aslan ise, “Şire Pazarımızı bu yapıya kavuşturan Ahmet Çakır Başkanımıza ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Gerçekten dünya kayısısının büyük payını biz karşılıyoruz ve burasının olması gereken hale geldiğine inanıyoruz. Emeği geçen bütün yöneticilerimize Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Mükemmel bir yer, nostaljik bir hava oluşturuldu burada” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.