TEGV’de Yaz Etkinlikleri 15 Haziran’da Başlıyor

TEGV’de Yaz Etkinlikleri 15 Haziran’da Başlıyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), çocukların tatilde hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan, hem de eğitimlerine katkıda bulunan “Yaz Etkinlikleri” 15 Haziran tarihinde başlıyor.Türkiye...

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), çocukların tatilde hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan, hem de eğitimlerine katkıda bulunan “Yaz Etkinlikleri” 15 Haziran tarihinde başlıyor.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın her yıl gerçekleştirdiği Yaz Etkinlikleri; çocukların yaz dönemini çeşitli aktiviteler yaparak geçirebilecekleri ve kendilerini pek çok açıdan besleyebilecekleri olanaklar sunuyor. Yedi hafta sürecek olan TEGV Yaz Etkinlikleri, 15 Haziran - 24 Temmuz tarihleri arasında TEGV’in Türkiye geneline yayılmış 10 Eğitim Parkı, 40 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi ve 5 İl Temsilciliğinde ilköğretim çağındaki tüm çocuklara açık olacak.

TEGV Nevşehir Hanıfe -Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi Yaz Etkinlikleri kapsamında, ilk ve orta okul çağındaki çocuklar için gönüllü ağabey ve ablaların eşliğinde; “Yaz Kulübü” eğitim programı, kulüp etkinlikleri, geziler,ebru sanatı,seramik,satranç seçmeli projeler ve serbest etkinlikler uygulanıyor.

TEGV Yaz Etkinlikleri’nde çocukların, zamanı etkin kullanma, grup çalışması, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi yaşam becerilerinin gelişmesine katkı sağlanırken, aynı zamanda çeşitli temalar aracılığıyla farklı kültürleri tanımaları, çevre bilinci kazanmaları, haklarını öğrenmeleri ve okuma alışkanlıklarını geliştirmeleri hedefleniyor.

“Yaz Kulübü” eğitim programının yanı sıra, içerikleri gönüllüler tarafından hazırlanan müzikten sinemaya, edebiyattan spora birbirinden farklı ve eğlenceli kulüp etkinlikleri de çocukların tercihine sunuluyor. Çocuklar ayrıca gönüllüler ile birlikte kültür ve çevre gezilerine katılıp, bahçe oyunları oynayıp, sportif aktivitelerde bulunarak tatil günlerini eğlenceli ve verimli bir şekilde değerlendirebilecekler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.