"Türkiye Sağlıklı Beslenme Ve Hareketli Hayat Programı”

"Türkiye Sağlıklı Beslenme Ve Hareketli Hayat Programı”

Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Sağlık Bakanlığı’nca yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik bisiklet dağıtımı yapıldı.Bi...

Bilecik Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Sağlık Bakanlığı’nca yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında ortaokul öğrencilerine yönelik bisiklet dağıtımı yapıldı.

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bayırköy Ortaokulu’nda yapılan törende yaptığı konuşmada, ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda seçmeli spor ve fiziki etkinlik dersini açan ve "Bisiklet Modülü" dersini uygulayan okullara bisiklet dağıtımının yapıldığını söyledi. Bilecik Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 150 adet bisikletin Sağlık Bakanlığı tarafından verildiğini ifade eden Vali Nayir, şöyle konuştu:

"Çocuklarımızın başarısı ailelerimiz, ülkemiz ve milletimiz için önemli. Başarınızı da sadece derslerdeki başarınız olarak görmüyoruz, aynı zamanda sağlığınızın yerinde olması, sağlığınızı da geliştirecek aktivitelerde payımızın olması bakımından da devlet olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığımız, çocuklarımızdan başlayarak, spor aktivitelerini geliştirmek, daha sağlıklı bir vücuda ve beyine sahip olmasını sağlayacak neler varsa bunlar da düşünülüyor."

Öğrencilerin, 2014-2015 eğitim öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlandığını belirten Vali Nayir, "Bir yaz tatiline daha giriyoruz. Öğrencilerimiz, mutlaka kendi aileleriyle daha fazla vakit geçirip, hem oyunlarını hem de okulda eksik olan bilgileri yaz tatilinde tamamlamaya çalışacaklar. Çocuklarımız, geleceğimizin, ailelerin ve bizlerin umut ışığı. Öğrencilerimizin her yönden başarılı olması hem ailelerini hem de milletimizi mutlu edecektir" diye konuştu.

Öğrencilere bisikletlerin dağıtımın ardından Vali Nayir, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, Bayırköy Belde Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Halk Sağlığı Müdürü Ömer Balcı, Milli Eğitim Müdür Vekili Emre Akpınar ve Okul Müdürü Recep Aydoğdu ile birlikte sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.