BELEDİYE MECLİSİ’NDE ‘BORÇ’ TARTIŞMASI!

Nazilli Belediye Meclisi’ne ‘belediye borçları’ damgasını vurdu. CHP’li meclis üyeleri, belediye borçları hakkında bilgilendirilme talep edince toplantı gerginleşti.

NAZİLLİ Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Haluk Alıcık başkanlığında yapıldı. CHP’li meclis üyelerinin belediye borçları hakkında bilgilendirilme talep etmesiyle gerginleşen toplantıda Başkan Haluk Alıcık, Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantılarına gönderme yaparak, “Burada her üyenin konuşma, bilgilenme hakkı var. Ama gidip görün Aydın Büyükşehir Belediye Meclisini.. Işıklar, mikrofonlar kapatılıyor” dedi.

• ‘BELEDİYENİN 18 MİLYON TL BORCU VAR’

Toplantıda söz alan CHP’li Meclis Üyesi Atila Talay, belediye borçları hakkında bilgi sahibi olmak istediklerini belirtti. Bunun üzerine kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Belediyesi’nin toplamda 18 milyon TL borcu olduğunu söyleyerek, isteyen meclis üyelerinin Belediye Hesap İşleri Müdürlüğü’nde ayrıntılı bilgi alabileceğini ifade etti. Tekrar söz alan Atila Talay, kişisel olarak değil, meclis oturumunda belediye borçlarının görüşülmesini talep etti.

• ‘İSTEYEN GİDİP BELEDİYE BORÇLARI HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR’

CHP’li Talay’ın bu sözlerine tepki gösteren Başkan Alıcık, “Ben Belediye Başkanıyım. Benden yetkili kimse var mı? Şimdi burada Hesap İşleri Müdürümüze talimat veriyorum. İsteyen gidip belediye borçları hakkında bilgi alabilir” dedi. Konuşmasında Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantılarına gönderme yapan Alıcık, “Burada her üyeye mikrofon veriyoruz. İstedikleri gibi konuşabiliyorlar. Ama gidip görün Aydın Büyükşehir Belediye Meclisini! Işıklar, mikrofonlar kapatılıyor” dedi.

• ‘CHP’Lİ BOZDOĞAN VE KUŞADASI BELEDİYELERİ DE MAL SATIYOR’

Kendisinin kentin şehri emini olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Her toplantıda aynı şeyler konuşuluyor. Nazilli Belediye mal satıyormuş! CHP’li Bozdoğan ve Kuşadası belediyeleri de mal satıyor. AK Partili belediyeler de mal satıyor. Belediye meclisinde siyaset yapmayalım. Yapacaksak da adam gibi yapalım. Keşke Büyükşehir Yasası olmasaydı da Nazilli Belediyesi neler yapıyor hep beraber görseydik” şeklinde konuştu. • HABER: M.Şevket ALTINAYAR

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar