MECLİSTE ‘ARSA’ TARTIŞMASI!

Nazilli Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısına Arslanlı Mahallesi’nde belediyeye ait olan 10 bin m2 arsanın satış kararı damgasını vurdu. CHP’li Meclis Üyeleri, 500 m2’den büyük arsaların satılmasına karşı olduklarını açıkladılar.

NAZİLLİ Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısı Meclis Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın Ankara’da olduğu için katılmadığı toplantıya Belediye Başkan Vekili Ziya Aksüt başkanlık etti. Toplantıda, Arslanlı Mahallesi’nde belediyeye ait olan 10 bin m2 büyüklüğündeki arsanın satış kararı tartışma konusu oldu. CHP’li Meclis Üyeleri, 500 m2’den büyük arsaların satılmasına karşı olduklarını açıkladılar.

• ÜNÜVAR: EL İNSAF!

CHP’li Meclis Üyesi Necmettin Ünüvar, 10 bin m2 arsanın satış kararını eleştirerek, “Bu karar alınmadan önce Arslanlı halkının görüşü alındı mı? Belki Arslanlı halkı bu arsayı farklı şekilde kullanmak isteyecektir. El insaf yani! Çok büyük yerlerin satılması sıkıntı yaratabilir” dedi.

• TALAY: KÖŞE BAŞLARI ARSALAR SATILMAK İSTENİYOR

CHP’li diğer Meclis Üyesi Atila Talay ise, belediyenin Nazilli’nin farklı bölgelerinde satmak istediği arsaların çok değerli olduğunu söyledi. Çapahasan, Sümer, Arslanlı’da satılmak istenen arsaların krokilerini incelediklerini belirten Talay, “Birisi yukarı köşe, birisi aşağı köşede bulunan arsalar. Köşe başları arsalar satılmak isteniyor. Bunlar belediyemizin varlıklarıdır. Biz arsa satılmasına karşı değiliz. Arsa da, taşınmaz da satılabilir. Arslanlı’da 10 bin m2 yer satılmak isteniyor. Gerçekten bu arsa değeri kadar satılıp, bu parayla Arslanlı’ya bir yatırım yapılacaksa sorun yok. Ama arsalarımız satıp borçlarımızı ödeyeceksek bunun sonu gelmez. Her meclis toplantısında irili-ufaklı arsa satış kararları alınıyor. Biz CHP grubu olarak 500 m2’den küçük olan arsaların satışına evet, diğerlerine hayır diyoruz” şeklinde konuştu.

• AKSÜT: BELEDİYEMİZİN 5-6 MİLYON TL BORCU VAR

Belediye Başkan Vekili Ziya Aksüt, CHP’li Meclis Üyeleri’nin eleştirilerine cevap vererek, “Satışlar ihale yoluyla olacak. Çok ucuz fiyatlara satılması söz konusu değildir. Kaldı ki bu arsalar şu anda kullanılmıyor. Biz satış kararını alırken vatandaşların bu arsaları bedeli karşılığınsa satın alıp kullanmasını arzu ediyoruz” dedi. Nazilli Belediyesi’nin çok borcu olduğu algısının yanlış olduğuna dikkat çeken Ziya Aksüt, “Belediyemizin 5-6 milyon TL borcu var. Bu borç abartılacak bir rakam değildir. Kuşadası, Didim belediyelerinin 100’er milyon borcu vardır. Bu borçların kapanması mümkün değildir. Biz ise borcumuzu 3 ay içinde ödeyebilecek kapasiteye sahibiz. Biz borç ödemek için arsa satışı yapmıyoruz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Arslanlı’da bulunan 10 bin m2 arsanın satışı oy çokluğu ile kabul edildi. • HABER: M.Şevket ALTINAYAR

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Benzer Videolar