1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yasaklar Geri Mi Geliyor?
Yasaklar Geri Mi Geliyor?

Yasaklar Geri Mi Geliyor?

Türkiye'deki koronavirüs salgınında normalleşme süreciyle birlikte yaşanan rahatlama vaka sayılarının artmasının ardından kabine toplantısı düzenleniyor.

A+A-

NAZLI ALTINAYAR-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz cuma günü cuma namazı çıkışında sitemini ve yeni kısıtlama sinyalini "Vaka sayılarında 1700-1800'lere kadar bir çıkışın olduğunu gördük. Tabii mecburen şimdi tekrar işi sıkmak durumundayız. Onun için de Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığımız bu konudaki tedbirlerini artırmak durumunda" sözleriyle vermişti. Bugün yapılacak olan kabine toplantısına gözler çevrildi. Kabine toplantısının gündeminde koronavirüs ile mücadele ve yeni tedbirlerle ilgili detaylar yer alacak. Saat 15:00'te başlayacak olan Bilim Kurulu'nun tavsiyelerinin ele alınacağı toplantıda vaka sayılarında artış olan ve önlemlere uymayan il ve ilçelere yönelik yeni kısıtlamalar gündeme gelebilecek. AVM, pazar yeri, park gibi kapalı ve kalabalık yerlerde önlemlerin sıkılaştırılması ya da kısıtlamalar getirilmesi de masadaki en önemli başlıklar arasında.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs süreci, vaka sayılarındaki artışın nedenleri, tedavi süreçleri ve aşı çalışmalarıyla ilgili brifing verecek. Toplantıda maske-mesafe kuralına uymayanların yanı sıra karantinayı ihlal edenlerle ilgili daha sıkı tedbirlerin uygulanması için kararlar alınabileceği ifade ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT