Mehmet Yaşar ÖZTEKİN

Mehmet Yaşar ÖZTEKİN

‘KASE TEMİZ DEĞİLSE İÇİNE KOYDUĞUN HER ŞEY EKŞİR’

Uzun zamandan beri Nazilli siyasetinde, AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı kim olacak; İthal mi edilecek; Aday adaylığını açıklamasına rağmen itibar görmeyen veya partisi tarafından dikkate alınmayan kişi mi olacak; Teşkilat içinde emek vermiş insanlar arasından mı çıkacak; İlçe teşkilatının veya partinin ileri gelenlerinin söyledikleri, dillendirdikleri şeyler ve kişiler hepsi hikaye, hepsi makam, mevki, rant peşinde genel merkez ne derse o, zira AK Parti'nin demokrasi anlayışı o bir ilçe başkanı seçiminde bile bu olaylar yaşandı şimdi mi yaşanmaz diyenler, şu milletvekili şunu istiyor, şunu istemiyor söylentileri, kadrosuz kadrolardan çıkarılamayan adaylar vs.. vs.. vs...

Doğruyu bulmak ve doğru insanın etkin bir biçimde aranması, siyasetin birinci uğraşıdır. Zira doğruluk, cehennemin dibinde gizli değildir. Yüce dinimizin sonsuz yükseklikteki bir yerinde yer etmiştir. Dünya, bir araştırma okulundan başka bir şey değildir. Kimin başarılı olacağı önemli değildir, önemli olan en iyi yolun izlenmesidir.

'NEYİN DOĞRU OLDUĞUNU SÖYLEYEN İNSAN, YANLIŞ OLAN ŞEYLERİ SÖYLEYEN İNSAN KADAR APTALDIR BELKİ DE...'

Doğanın bile vermiş olduğu dostluğun kolları birbirimizi dünyanın bir ucundan bir ucuna kucaklayabilecek kadar uzundur. Hele hele siyasi dostluklarda uzun bir iş ortaklığı dolayısıyla bizi birbirimize çekecek, hatırlatacak nice bağları vardır.

Dostluğun gerçek olanını çok iyi bilirim, bildiğim içinde dostumu kendime çekmekten çok kendimi ona veririm, onun için daha fazla fedakarlık yapmaya uğraşırım. Onun bana yapabileceği en iyi şey, kendisi için yapacağı güzel işlerdir.

Onun için sevdiğim dostlarım siyasi arenada boy gösterecek iseler, onlara tavsiyem aday olacağı partinin etik değerlerine, milli gurura, milli şuura ahlak ve faziletine dikkatli olarak bakması lazım.

Zira, 'kase temiz değilse içine koyduğun her şey ekşir...'

Ekşiyen dost kaybolan dosttur kardeş...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.