YENİPAZARLI: BENİ YOK SAYMAYACAKSINIZ

Cavit Yenipazarlı, ‘partisine ihanet ediyor’ suçlamalarına sert yanıt verdi. Yenipazarlı, “12 bin oyu CHP’den alıp başka bir partiye taşıyacak kadar gücüm olduğunu düşünüyorsanız, o zaman beni yok saymayacaksınız” dedi.

CUMHURİYET Halk Partisi’nin (CHP) Nazilli’de ki ağır toplarından İnşaat Mühendisi Cavit Yenipazarlı, ‘partisine ihanet ediyor’ suçlamalarına sert yanıt verdi. Site Editörümüz ve Genel Yayın Yönetmenimiz M.Şevket Altınayar’ın sorularını yanıtlayan Yenipazarlı, “Benim geçmişim, siyasi inançlarıma uygun olarak nasıl mücadele ettiğimin ispatlarıyla doludur. Asla inançlarıma ihanet etmedim, etmeyi de düşünmüyorum. Mücadeleye kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

• ‘BENİ YOK SAYMAYACAKSINIZ’

Açıklamasında 2011 seçimleri ile 2014 yerel seçimleri arasında CHP’nin 12 bin oy kaybettiğini, MHP ile CHP arasındaki oy farkının 17 bine ulaştığını belirten Cavit Yenipazarlı, “Şimdi 12 bin oyu Cumhuriyet Halk Partisi’nden alıp başka bir partiye taşıyacak kadar gücümün olduğunu düşünüyorsanız, o zaman beni yok saymayacaksınız” şeklinde konuştu.

• ‘MÜCADELEYE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ’

2014 yerel seçim çalışmaları sırasında başta partinin adayı Dr. Ferda Çağlar Erkut olmak üzere ilçe teşkilatından bir davet almadığını anlatan Cavit Yenipazarlı, “Seçim sürecinde beni partinin her hangi bir görevine çağırıp da benim gitmediğim bir görev var mı? Bana ‘Uzun Çarşı’da seçim çalışması yapacağız’ demişler de ben gitmemiş miyim? ‘Bir köyde seçim çalışması yapalım’ demişler de ben gitmemiş miyim? Beni partiye ihanet etmekle suçlayan insanların öncelikle bunları düşünmesi lazımdır. Kaldı ki bizim adayımız, ‘Ben kimsenin mekanına gitmem, kimseyi davet etmem, ben çalışırım, isteyen gelir çalışır, isteyen gelmez çalışmaz’ diyerek zaten bizimle olan kapıları kapatmıştır. Tabiî ki insanlar davet edildikleri yere gideceklerdir. Elinizi uzatırsanız elinizi sıkacaklardır. Onun için ‘Cavit Yenipazarlı partiye çalışmadı ya da ihanet etti’ söylemlerini asla kabul etmiyorum. Benim geçmişim, siyasi inançlarıma uygun olarak nasıl mücadele ettiğimin ispatlarıyla doludur. Asla inançlarıma ihanet etmedim, etmeyi de düşünmüyorum. Mücadeleye kaldığımız yerden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

• ‘BAYKAL’ KRİZİNİN SORUMLUSU ALİ ÇANKIR’DIR

Cavit Yenipazarlı, CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Nazilli ziyareti sırasında İlçe Teşkilatı’ndan bir davet almadığını söyledi. Yenipazarlı, partide krize neden olan ‘Baykal’ ziyaretinin sorumlusu olarak da İlçe Başkanı Ali Çankır’ı gösterdi. • HABER: M.Şevket ALTINAYAR

‘BAYKAL’ KRİZİNİN SORUMLUSU ALİ ÇANKIR’DIR (Videoyu izlemek için tıklayın)

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar