250 İyi Dilek Gökyüzüne Salındı

250 İyi Dilek Gökyüzüne Salındı

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda birinci sınıfta okuyan 250 öğrenci "İyi Dilekler Gökyüzüne" etkinliği çerçevesinde, iyi dileklerini yazdıkları 250 balonu gökyüzüne bıraktı.Eyüp Belediye Başkanı Remzi...

Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda birinci sınıfta okuyan 250 öğrenci "İyi Dilekler Gökyüzüne" etkinliği çerçevesinde, iyi dileklerini yazdıkları 250 balonu gökyüzüne bıraktı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik, Milli Eğitim Bakanlığı "Değerler Eğitimi" projesi kapsamında okulun Müdür Yardımcısı Zeynep Angın tarafından hazırlandı. İlk olarak öğrencilere çalışkanlık, nezaket ve görgü kuralları, çevre bilinci, yardımseverlik, saygı ve sevgi gibi proje konuları verildi. Her bir öğrenci proje konuları kapsamında kendilerine iyi dilek belirledi.

MİNİK KALPLERDEN 250 İYİ DİLEK

Birinci sınıf öğretmenlerinin gözetiminde 250 öğrenci "Yardım et mutlu ol - Yardım et sevil - İyilik yap iyilik bul - Hayvanlara yardım et - Saygılı ol saygı gör" gibi iyi dileklerini kağıtlara yazdı. Daha sonra bu dileklerini balonlara bağladılar. Okul bahçesinde toplanan minik öğrenciler, kalplerinden geçen iyi dilekleri yazdıkları balonlarını Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile birlikte gökyüzüne saldılar. Etkinlik, çocuklara görev ve sorumluluk bilinci vererek olumlu davranış değişikliğinin oluşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Balonların içerisinde bulunan uçucu gaz etkisini kaybederek yere indiğinde, öğrencilerin üzerine bağlanmış olduğu iyi dilek bir başka kişiye ulaştırılmış olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.