Atatürk Üniversitesi’nden Proje Kültürünün Geliştirilmesine Yönelik Önemli Bir Eğitim Çalışması

Atatürk Üniversitesi’nden Proje Kültürünün Geliştirilmesine Yönelik Önemli Bir Eğitim Çalışması

Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından, Prof.Dr. Sezai Erçişli koordinatörlüğünde yürütülen “TUBİTAK 1000 Üniversitemiz Akademisyenler Arasında Proje Kültürünün Gelişti...

Atatürk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi tarafından, Prof.Dr. Sezai Erçişli koordinatörlüğünde yürütülen “TUBİTAK 1000 Üniversitemiz Akademisyenler Arasında Proje Kültürünün Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi” büyük bir başarı ve disiplin içerisinde devam etmekte.

Söz konusu proje kapsamında Ziraat Fakültesi Proje Ofisi 4-6 Haziran 2015 tarihlerinde Ziraat Fakültesi akademisyenlerine yönelik olarak “Akademik Düzeyde Bilimsel Araştırma Projesi Hazırlama Eğitimi” düzenlemiştir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Asim Kadıoğlu ve Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Atilla Keskin’in eğitmen olarak yer aldığı eğitime, Ziraat Fakültesi’nin tüm bölümlerini içerecek şekilde, 26 akademisyen katılmıştır.

Eğitimde araştırma konusunun seçiminden, araştırma sonuçlarının analizi ve dokümantasyonu konularını içeren bir dizi çalışma, uygulamalı olarak yapılmıştır. Son derece etkili ve verimli geçe eğitimde katılımcılar proje hazırlama konusunda önemli düzeyde eksikliklerini giderdiklerini belirtmişlerdir. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhlis Macit bu ve benzeri eğitimler ile uygulamada yer bulan, bilime ve ülke ekonomisine katkı sağlayan proje sayısını artırmayı amaçladıkları ifade etmişlerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.