Azdavay Lisesi Bahar Şenliği Yaptı

Azdavay Lisesi Bahar Şenliği Yaptı

Azdavay Çok Programlı Anadolu Lisesi 2014-2014 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni ve bahar şenliği yapıldı.Azdavay Milli Eğitim Müdürü Murat Çorbacı, Azdavay ÇPLA lisesi öğretmen ve öğrencileri ile...

Azdavay Çok Programlı Anadolu Lisesi 2014-2014 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni ve bahar şenliği yapıldı.

Azdavay Milli Eğitim Müdürü Murat Çorbacı, Azdavay ÇPLA lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Azdavay Lisesinin daha önceki mezunlarının katıldığı program Milli Eğitim Müdürü Murat Çorbacı, Okul Müdürü Sami Acar ve Okul Aile Birliği Başkanı Adem Kara’nın konuşmaları ile başladı. Çorbacı konuşmasında öğrencilerden boş kalmamalarını isteyerek “ Çalışmayı bırakmayın LYS sınavlarında başarılı olanlar akademik olarak başarılı olamayanlar ise bir sonraki LYS için hazırlanmaya başlayın. Bunun yanında özel sektörde veya kamuda çalışarak bir an önce hayata atılın” dedi.

’AZDAVAY ÇPLA LİSESİNİN EĞİTİM ÖĞRETİME DEVAM ETMESİ VELİLERE BAĞLI’

Azdavay Çok Programlı Anadolu Lisesinin eğitim öğretime devam etmesi için velilere çok önemli görev düştüğünü belirterek konuşmasına devam eden Çorbacı şöyle konuştu:” Öğrencileri 8. Sınıftan 9. Sınıfa geçen bazı veliler sırf değişiklik olsun diye öğrencileri il merkezimizdeki veya diğer ilçelerdeki bazı Anadolu liselerine göndermesinden dolayı okul mevcudumuz çok azdır. İlçemiz ilkokul ve ortaokullarda 400-500 civarı öğrenci varken bu sayı lisede 100’e kadar düşüyor. İlçemizdeki Çok Programlı Lisemiz ve İmam Hatip Lisemizde Anadolu Lisesi olmuştur ve öğretmen kadrolarımız ile okullarımız kaliteli eğitim öğretim için yeterlidir. Bu sene el birliği yapalım, fen lisesi veya özel bölümler olmadığı sürece 8. Sınıftan 9. Sınıfa geçen öğrencilerimizi ilçemizdeki Anadolu Liselerinde eğitimlerine devam etmelerini sağlayalım”.

Okul Müdürü Kara öğrencilere LYS sınavında başarılar dileyerek başladığı konuşmasında liseden mezuniyetin bir eğitimlerinde bir son olamadığını sınavlarda başarılı olmaları halinde yükseköğrenim kurumlarında devam edeceğine dikkat çekti. Kara ise öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti ve toplantıyı mezuniyet töreni yanında bahar şenliği olarak organize etmelerindeki amacın Azdavay Lisesinin tüm mezunlarını bir araya getirmek olduğunu belirterek “Bu sene bu etkinliğimizin ilkini yaptık. Önümüzdeki yıllarda katılımın daha fazla olmasını bekliyorum” diye konuştu.

Tören okuldan mezun olan öğrencilerin okula yeni başlayan öğrencilere bayrak ve flama teslimi, mezuniyet töreni ve başarılı öğrencilere belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.