Başarılı Öğrenci Ve Öğretmenler Ödüllendirildi

Başarılı Öğrenci Ve Öğretmenler Ödüllendirildi

Çanakkale’de 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Türkiye genelinde çeşitli branş ve dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenler düzenlenen törenle ödüllendirildi.Tü...

Çanakkale’de 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Türkiye genelinde çeşitli branş ve dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve danışman öğretmenler düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Türkiye genelinde düzenlenen çeşitli branş ve dallardaki yarışmalarda derece elde eden öğrenciler ve danışman öğretmenler Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi. MEB “Ekmek İsrafı” Resim Yarışması, Türkiye Bisiklet Şampiyonası, Havalı Silahlar Atıcılık Yarışması, TBMM Resim ve Kompozisyon Yarışması, Okullar Arası Okçuluk Şampiyonası, 19. Ulusal Felsefe Olimpiyatı, Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası, 46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, 10. Bu Benim Eserim Ortaokullar Matematik ve Fen Projeleri Yarışması, Badminton, 16 Yaş Altı B Salon Türkiye Atletizm Şampiyonası gibi Türkiye genelinde düzenlenen yarışmalarda 1. olan 15 öğrenciye, YGS’de dereceye giren 1 öğrenciye, 2. olan 23 öğrenciye, 3. olan 3 öğrenciye altın hediye edilirken, bu öğrencilere danışmanlık yapan 17 öğretmene, başarı belgesi verildi. Düzenlene törende konuşan Vali Ahmet Çınar, “Bu hem şehrimiz hem ülkemiz hem de geleceğimiz adına bizi çok mutlu eden, hepimize özgüven veren bir durum. Bu başarı bir takım işi, bir ekip işi. Öğretmenlerimizin; çocuklarımızın yeteneklerini keşfedip, onları yönlendirmek, yetiştirmek ve bu seviyelere getirmek şeklinde elde ettikleri başarıyı topyekûn, millet olarak elde edersek hakikaten o zaman daha güçlü, daha büyük bir devlet, millet olma imkânı sağlamış oluruz. Bu anlamda ben Çanakkale’yi Türkiye’de öncü ve ileride görüyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, “2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı başlarında düzenlediğimiz Eğitimde Farklılaşma Çalıştayı’nda “Farklılaşmak için fark yaratmak, fark yaratmak için farklı bakmak gerekir.” sözünün yönümüzü belirleyeceğini söylemiştim. Hedefimiz öğrencilerimizi her yönüyle çağın gerektirdiği donanımla yetiştirmek, derslerde elde edilen başarının yanında sporda, güzel sanatlarda, bilimde güzel çalışmaların ortaya konmasına imkân sağlamaktı. Ve bu amaçla onların yaptıkları her güzel çalışmayı canı gönülden destekledik” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.