Başkan Çerçi Ayakkabıcılar Sitesini İşaret Etti:

Başkan Çerçi Ayakkabıcılar Sitesini İşaret Etti:

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi 30 yıl önce yapılan Ayakkabıcılar Sitesindeki binaların insan sağlığı açısından risk taşıdığını ve bu binaların insan sağlığı açısından radikal kararlar alı...

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi 30 yıl önce yapılan Ayakkabıcılar Sitesindeki binaların insan sağlığı açısından risk taşıdığını ve bu binaların insan sağlığı açısından radikal kararlar alınıp yeniden yapılmasının gerektiğini söyledi.

Yunusemre Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis toplantısı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Meclisin gündemindeki maddelerin görüşülmesi sırasında Yunusemre’de çözülmesi gereken sorunların başında Ayakkabıcılar Sitesinin de bulunduğunu belirten Başkan Çerçi, Ayakkabıcılar Sitesindeki binaların insan sağlığı açısından tehlikeli ve riskli binalar olduğunu söyledi.

“BİZİM İÇİN İNSAN SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Çerçi, “Belediye Başkanlığı seçim çalışmaları sırasında esnaflarımızı ziyaret etmek üzere gittiğim Ayakkabıcılar Sitesindeki binalardaki hava nedeniyle başım dönmeye başlamıştı. Hele hele bodrum katlarına indiğinizde tiner ve yapıştırıcı malzemelerin kokusu insanı daha da rahatsız edici boyuttaydı. O binalar, son derece tehlikeli ve riskli binalar. Çalışan insanlarımızın sağlığı açısından en kısa zamanda oradaki binaların komple yıkılıp yeni iş yerleri yapılması lazım. 30 sene önce yapılmış yapanlardan da Allah razı olsun. Ancak, bugünün şartlarında o binalarda insan çalıştırılmaması lazım. Buradaki sorunu geçici çözümlerle değil radikal kararlar alınarak, buraları derhal planlayıp modern, çağdaş yeni bir ayakkabıcılar sitesini kurmamız gerekiyor. Bunları insan sağlığına çok önem veren birisi olarak söylüyorum.” diye konuştu.

MECLİS ÜYESİ ÇELİK BAŞKAN ÇERÇİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

CHP Meclis Üyesi Münir Çelik, insan sağlığı üzerinde hassasiyet gösteren Başkan Çerçi’nin görüşlerine katıldığını belirterek, o tür yerlerde çalışan insanların zaman içerisinde kan kanserine yakalanma riskinin daha fazla olduğunu kaydetti.

Yunusemre Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda gündem maddelerinin tamamının görüşülmesinin ardından Başkan Çerçi, 7 Temmuz 2015 Salı günü saat 21.30’da tekrar toplanmak üzere meclis oturumuna son verdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.