Başkan Cüneyt Yemenici’den, "Tatili İyi Değerlendirin"

Başkan Cüneyt Yemenici’den, "Tatili İyi Değerlendirin"

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu, yoğun ve son derece başarılı geçen bir senenin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerl...

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu, yoğun ve son derece başarılı geçen bir senenin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşıyoruz" dedi.

Başkan Yemenici’nin mesajı şöyle: "Değerli öğretmenler; sizler çocuk ve gençlerimizin eğitimine, geleceğine biçim vermek üzere bıkmadan usanmadan çalıştınız. Yine büyük bir fedakarlık örneği vererek onları ülkemizin geleceğini belirleyecek bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içinde oldunuz. Öğrencilerinizin içindeki yetenekleri, güzellikleri, ortaya çıkararak yeni değerler kazandırdınız. Çocuklarımıza, soran, sorgulayan, araştıran, medeni cesaretleri yüksek, bakış açıları geniş, bireysel farklılıklarının bilincinde, barışçı, hoşgörülü, vicdanlı bireyler olması hususunda büyük emekler verdiniz. Tüm emekleriniz için sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Sayın veliler; sizler de bu eğitim öğretim yılında çocuklarınızın her zaman ve her koşulda yanında oldunuz. En büyük isteğiniz çocuğunuzun iyi bir eğitim alarak geleceğe yönelik doğru adımlar atmasını sağlamak oldu. Bugün 2014-2015 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyorlar. Çocuklarınız ellerinden gelen bütün gayreti göstererek çalıştılar. Yetenekleri ve gayretleri kadar da başarılı oldular. Onların karnedeki notları elbette ki önemlidir. Ama asıl önemli olan her koşulda çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürdürmektir. Çocuklarımızın karnelerindeki beklemedikleri notların telafisi her zaman mümkündür. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz de, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı günümüzde, bilgiyi kullanma ve bilgiyi üretme yolunda çocuklarımıza rehberlik etmemiz en doğru tutumunuz olacaktır. Bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler geçirmenizi diliyorum. Sevgili öğrenciler; sizlerde bir yıl boyunca çok çalışarak yoruldunuz ve uzun bir tatili hak ettiniz. Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır, sporda, sanatta, bilimsel ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Karne heyecanı yaşadığınız bugün başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlarda olacaktır. Sizlerden, her günü fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz. Tatil, kendinizi geliştirmek için çok iyi bir fırsattır. Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler, yeni insanlar tanıyarak, eğlenerek, spor yaparak ve ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak değerlendirmenizi öneriyor, hepinize iyi tatiller diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyorum."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.