Başkan Yaralı, Oğlunun Mezuniyet Belgesini Verdi

Başkan Yaralı, Oğlunun Mezuniyet Belgesini Verdi

Saruhanlı Anadolu Lisesi’nin 14. dönem mezuniyet töreninde 79 öğrenci mezun oldu. Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, mezun olan oğlu Halil Barış Yaralı’nın mezuniyet belgesini de kendisi verdi...

Saruhanlı Anadolu Lisesi’nin 14. dönem mezuniyet töreninde 79 öğrenci mezun oldu. Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, mezun olan oğlu Halil Barış Yaralı’nın mezuniyet belgesini de kendisi verdi.

Anadolu Lisesi’nin 14. dönem mezuniyet töreni Saruhanlı Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, başkan yardımcısı Cevdet Aydın, Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, belediye meclisi üyesi Recep Çımat, okul müdürü Ömer Faruk Karakayış, veliler, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

MEZUNİYET BELGELERİ VERİLDİ

Karakayış mezun olan öğrencilere şöyle dedi: “Sizden sahip olmanızı istediğim üç önemli unsur var; bunlardan birincisi sağlığınız, ikincisi mutluluğunuz, üçüncüsü ise ahlaklı ve başarılı olmanızdır. Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerden adil, dürüst, iyi bir insan ve değerlerinize bağlı olmalarınızı arzuluyorum.” Okul müdürünün konuşmasının ardından okulu birincilikle bitiren, belediye meclisi üyesi Recep Çımat’ın da kızı olan Nazlı Eda Çımat’a, ikinci Ayşenur Esra Diler’e ve üçüncü Ezgi Kurtuluş’a plaket ve mezuniyet belgeleri verildi. Ardından okulun kutsal emaneti olan bayrak ve flama, mezun olan öğrenciler tarafından bir alt sınıfa teslim edildi. Okul birincisi Nazlı Edat Çımat, okul kütüğüne adının bulunduğu levhayı çaktı. Programın son bölümünde okuldan mezun olan öğrenciler sahneye davet edilerek mezuniyet belgeleri verildi.

OĞLUNUN MEZUNİYET BELGESİNİ VERDİ

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, mezun olan 79 öğrenci arasında yer alan oğlu Halil Barış Yaralı’nın mezuniyet belgesini kendisi verdi. Yaralı, gerek eğitimde gerekse iş hayatında başarının tek başına bir ölçü olmadığını, bunun yanı sıra çalışkan, dürüst ve ahlaklı olunması gerektiğini ifade etti. Çocuklara ve öğrencilere hayatları boyunca üç önemli tavsiyede bulunmak istediğini belirten Yaralı, “Çocuklarımızdan çalışkan, dürüst ve ahlaklı olmalarını tavsiye ediyoruz. Vatana ve millete hayırlı birer insan olmalarını istiyoruz” dedi. Yaralı, Manisa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde eğitime başlayıp daha sonra nakil olduğu Saruhanlı Anadolu Lisesi’nden mezun olan oğlu Halil Barış Yaralı ile diğer öğrencilerin mezuniyet belgelerini verdi. Programın sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusu yaşadı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.