Beydağ Sulaması’nda Hidrant Sayısı 476’ya Yükseldi

Beydağ Sulaması’nda Hidrant Sayısı 476’ya Yükseldi

Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan, Beydağ Sulaması’nda faaliyette olan hidrant sayısının 136’dan 476’ya yükseldiğini açıkladı.Daha önce Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Ödem...

Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan, Beydağ Sulaması’nda faaliyette olan hidrant sayısının 136’dan 476’ya yükseldiğini açıkladı.

Daha önce Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Ödemiş’te açıkladığı 5 bin hektarlık yeni bölgeye su verilmeye başlandığını söyleyen Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan, baraj suyunun Mescitli Mahallesine bağlı Yılancı Tepesi yakınlarına kadar ulaştığını bildirdi. Beydağ Sulaması’nda faaliyette olan hidrant sayısının 136’dan 476’ya yükseldiğini açıklayan Kaptan, sulamaya açılan bölgelerdeki üreticileri birliğe üye olmaya davet etti.

340 YENİ HİDRANTLA SULAMA SÜRÜYOR

2013 yılından bu yana Beydağ Barajı’ndan Kaymakç Eselli mevkiine kadar bölgeyi Kaliforniya sistemiyle suladıklarını belirten Kaptan, “DSİ’nin 20 Mayıs’ta 5 bin hektarlık alana su vermesi ile birlikte sulama ana borular üzerinden yapılmaya başladı. Böylelikle Beydağ Barajı’ndan Mescitli Mahallesi ile sağ sahilde Eselli mevkii yakınlarına kadar tarla aralarında bulunan tüm hidrantlara su veriliyor. Daha önce 136 hidrant ile yapılan Beydağ Sulaması’nda baraj suyunu tarlaya ulaştıran hidrant sayısı 476’ya yükseldi. 340 hidrant daha sisteme dahil oldu. Mescitli’ye kadar olan bölgede yaşanan ufak arızaların giderilmesiyle birlikte bu bölgede de sulama başlamış oldu. Biz bölgeyi altı parça olarak ele alıyoruz. Altı ekibimiz sahada çalışıyor. Üreticilerimiz herhangi bir sıkıntı ile karşılaştıklarında birliğimizin sahadaki çalışanlarını bilgilendirmeleri gerekiyor” dedi.

KAYIT İÇİN ÇAĞRI

Kaptan şöyle devam etti: “Bölgemiz açısından yıllardır beklenen projede kalan bölgelerin de bir an evvel tamamlanarak üreticimizin düşük maliyetle sulama yapmasını temenni ediyoruz. Sağ sahilde de daha ileri bölgelere baraj suyunun ikinci etapta verilmesi için yüklenici firma çalışmalarını sürdürüyor. Sulamaya yeni dahil olan bölgelerdeki üreticilerimizin beyannamelerini birliğime vermeleri gerekiyor. Birliğe üye olmayan üreticilerimizi de birlik çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz. Kayıt işlemleri birlik merkezimize gelerek yapabilirler. Biz de birlik yönetimi olarak mahallelerimizde kayıt yapacağız. Kayıt için nüfus cüzdanı fotokopisi, bir adet fotoğraf, tapu fotokopisi ve dekar başı katılım payı gerekiyor. Bölgemizde sulama faaliyetlerinin en etkili ve düzenli şekilde yapılması için Küçük Menderes Sulama Birliği yapılanmasını hızla büyütüyor.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.