Beyoğlu Belediyesi Ramazanda Yoksullara Kucak Açıyor

Beyoğlu Belediyesi Ramazanda Yoksullara Kucak Açıyor

Beyoğlu Belediyesi tarafından kurulan Sosyal Market bu yıl da Ramazan ayı boyunca 5 bin 500 aileden 30 bin insana yardım elini uzatacak. Tamamen bağışçıların desteğiyle ayakta duran projeyle ihtiyaç s...

Beyoğlu Belediyesi tarafından kurulan Sosyal Market bu yıl da Ramazan ayı boyunca 5 bin 500 aileden 30 bin insana yardım elini uzatacak. Tamamen bağışçıların desteğiyle ayakta duran projeyle ihtiyaç sahibi binlerce aile, adlarına hazırlanmış Sosyal Kartlar ile marketten alışveriş yapar gibi sütten dondurmaya, meyve, sebzeye kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.

Beyoğlu Belediyesi bünyesinde kurulan Sosyal Market 2010 yılından beri binlerce yoksul aileye yardım elini uzatıyor. Örnek içeriği ile dünya E-Devletler Zirvesi’nde umut vaat eden ve en güvenilir sosyal yardım modeli seçilen proje Ramazan ayı boyunca yardımlaşma, dayanışma, paylaşma duygularının artmasına vesile olurken ihtiyaç sahibi binlerce yoksul insana da kucak açıyor.

2014 YILINDA 20 MİLYON TL’LİK YARDIM

Kasımpaşa’da toplam 3 bin metrekarelik bir alanda hizmet veren Sosyal Market Ramazan ayı öncesi hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl 5 bin 500 ailenin gıda, giyim gibi pek çok ihtiyacını karşılayacak olan Sosyal Market Ramazan ayı boyunca hafta sonları da vatandaşların hizmetinde olacak. Günde ortalama 500 vatandaşın alış veriş yaptığı Sosyal Market yüzlerce Suriyeli ailenin de ihtiyacını karşılıyor. 2014 yılı içerisinde 20 milyon TL değerinde yardım malzemesini muhtaç insanlara ulaştıran Sosyal Market’in bu yıl içerisinde vatandaşlara ulaştırdığı yardım miktarı ise 7 milyon TL’yi geçti.

DONDURMADAN GÜNLÜK SEBZEYE BİN 500 ÜRÜN SOSYAL MARKET RAFLARINDA

Sosyal Market’in raflarında bir ailenin ihtiyacı olan her ürün bulunuyor. Ürün çeşitliliği 1500’ün üzerinde olan Sosyal Market’te süt, dondurma, günlük sebze, meyveye kadar pek çok gıda ürünün yanı sıra giyim, kırtasiye, temizlik ürünleri de vatandaşlara ulaştırılıyor. Sosyal Market’te kuru gıda deposu, soğuk hava deposu, dondurulmuş ürünler, et ve tavuk ürünleri soğutucusu, temizlik ürünleri deposu, giyim deposu ile ikinci el kıyafetlerin hazırlandığı atölye ve giyim eşyalarının toplandığı depo da bulunuyor.

PROJEDE ŞEFFAFLIK ÖN PLANDA

Tamamen bağışçıların destekleriyle çalışan Sosyal Market projesinde Beyoğlu Belediyesi ihtiyaç sahipleri ile üretici firmalar, bağışçılar arasında köprü oluyor. Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri tarafından tespit edilen yardıma muhtaç insanların adına tüm hassasiyetler gözetilerek Sosyal Kart isimli yardım kartları düzenleniyor. Kart sahibinin bütün bilgileri belli kredi limitine sahip bu kartta yer alırken vatandaşlar bu kartlar aracılığıyla Sosyal Market’ten ihtiyacı olan ürünleri ücretsiz olarak alıyor. Şeffaflığın ön planda tutulduğu projede bağışçılara yaptıkları bağış karşısında fatura kesilirken, firmalar da yaptıkları bağışları gider olarak gösterebiliyor. Ayrıca bağışçı firmalara aylık düzenli raporlar da gönderiliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.